Arjantin, Copa América'da Kanada'yı yendi, her iki golde de Messi vardı

QasiM

Global Mod
Global Mod
Kanadalı Derek Cornelius (solda) ve Arjantin kaptanı Lionel Messi.
| fotoğraf: AP

Bunun iyi bir zaman olacağını düşündük. Sekiz kez Zlatho me Messi kazananı, 37. yaş gününü kutladığı o günlerde, ilk yarıda biraz boşluk bulduk ama sabırlıydık, çok çalıştık ve sonunda galip geldik dedi.


Álvarez devre arasından üç dakika sonra atılım yaptı, Messi 88. dakikada Martnez'e mükemmel bir pas gönderdi. Arjantinli kaptan, Güney Amerika stadyumunda çıktığı 35. karşılaşmayla Şilili kaleci Sergio Livingston ile paylaştığı rekoru kırdı.


Arjantin'in A Grubu'ndaki diğer rakipleri Peru ve Şili olacak. Aşağıdaki gruplardan iki takım her zaman çeyrek finale yükselir.


Copa America, Meksika ve Kanada ile birlikte ev sahipliği yapacağı 2026 Dünya Kupası öncesinde deneme amaçlı olarak ABD'yi ağırlıyor. On Güney Amerika takımına, Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler ülkelerini birleştiren CONCACAF konfederasyonundan altı konuk katıldı.


Atlanta, uzun vadeli statüsü nedeniyle pek çok eleştiri aldı. Arjantinli kaleci Emiliano Martnez, vuruşun felaket olduğunu söyledi. Trvnk, organizatörler tarafından sanat geleneğine ve Cumartesi günkü MLS kurtarılmasının ardından yerleştirildi. Tanrıya şükür kazandık, yoksa ucuz bir anlaşma olurdu. Ancak vuruşun iyi olmadığını ekledi Lionel Scaloni.Copa America, Amerika'nın futbol şampiyonası


Amerika'da:


Grup A:
Arjantin – Kanada 2:0 (0:0)
Hedefler
: 49. Lvarez, 88. Lautaro Martnez.