Zamanlama Dünya Kupası bira yasağı ve bilezik planı mutsuz: takım şefi Almanya | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
AL SHAMAL (Katar): Bira yasağının zamanlaması Dünya Kupası’nın başlamasından iki gün önce açıklandı. Katar bu hafta şanssızdı ve hayranlar arasında huzursuzluğa neden olacaktı, Almanya takım direktörü Oliver Bierhoff Cumartesi dedi.
Bierhoff da söyledi FIFAAlmanya ve diğer bazı Avrupa ülkelerinin kapsayıcılığı teşvik etmek için kendi ‘Tek Aşk’ ayrımcılığa karşı kolluklarını takacakları göz önüne alındığında, ‘in farklı sloganlarla bir dizi kaptan kol bandı kullanma planı da aynı derecede şaşırtıcıydı.
Katar turnuva organizatörleri yıllarca alkolün turnuvanın hayranları tarafından erişilebilir olacağını söylemişlerdi, ancak dünya futbolunun yönetim organı FIFA, Pazar günkü başlama vuruşundan iki gün önce Cuma günü son dakikada politikayı tersine çevirdi.
bu Katar Dünya Kupası Müslüman bir ülkede, halka açık yerlerde tüketilmesi yasak olan alkolün sıkı denetim altında tutulduğu ilk etkinliktir.
Bierhoff düzenlediği basın toplantısında, “Bu gerçekten bir sorun,” dedi. “Kaptanlık programı hakkında söylediğim buydu.
Bierhoff, “Kısa vadede (bira hakkında) böyle bir karar talihsizdir ve huzursuzluğa neden olur” dedi.
“Bu (bira) turnuvanın bir parçası, ancak kararı ve zamanlamayı gerçekten anlayamıyorum çünkü daha önce böyle bir karar vermek için yeterli zaman vardı.”
Katar, 12 yıl önce Dünya Kupası’nı kazandı.
Bierhoff, FIFA’nın Cumartesi günü erken saatlerde açıklanan en son kol bandı planına eşit derecede şaşırdığını söyledi ve futbol kurumunun kısa vadeli duyurusunu bir kez daha eleştirdi.
Bierhoff, “Bunu duydum ve kısa vade biraz şaşırtıcı ve FIFA’nın net bir pozisyonu yok gibi” dedi.
“Net bir pozisyonumuz var. Bunun nasıl gelişeceğini göreceğim ve bunu Avrupa’daki diğer ülkelerle tartışacağız. (Tek Aşk) bileziğini takmayı bekliyoruz” dedi.
Bazı ülkeler, ayrımcılığa karşı bir mesaj yaymak için bileziği takmayı planlıyor. Eşcinsellik Katar’da yasa dışıdır.