Youtuber Ondřej Koběrský: Yatırım yaparken garanti aramıyorum

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Hukuk fakültesinden mezun oldunuz. Ama 2020’den bu yana yatırım ve finans piyasalarıyla ilgili videolar çekiyorsunuz. Bugün oluşturduğunuz içeriğe nasıl ulaştınız?
Profesyonel içerik oluşturmaya başlamadan önce zaten altı yıl yatırım yapmıştım. Bu benim hobimdi. Çek piyasasının yatırımcı perspektifinden yoksun olduğunu gördüm. Mali danışmanımız vardı ama kendi ekseninde yatırım yapmak isteyenler için temsilcimiz yoktu. Bu yüzden bilgilerimi YouTube ve diğer sosyal ağlar aracılığıyla yaymaya başladım. Yani bunu ilk başlatan ben değildim ama ilklerden biri olduğum kesin.

Bugün sizden daha fazlası var mı?
Var ama yine o kadar da değil. Sonuçta benim sektörüm çok dar bir alana odaklanmış durumda.

Peki içeriğinizle öncelikle kimi hedefliyorsunuz?
Yeni başlayanlar ve orta seviyeler için. 25-40 yaş arası en güçlü topluluğa sahibim.

İkinci en yaygın hata, bir kişinin örneğin yirmi yıldır hiç yatırım yapmaması ve aniden her şeyi içine sığdırmaya ve kaybedilen zamanı telafi etmeye çalışmasıdır. Sağduyu gereklidir.
Ondřej Koběrský

Bu metin abonelere yönelik premium içeriğin bir parçasıdır

Makaleyi sonuna kadar okuyun

Bir üye olarak
Ek olarak:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz’de 30.000’den fazla premium metniniz var
  • Tüm gazete ve dergilerimize çevrimiçi ve ücretsiz olarak erişebilirsiniz
  • Biletportal ağındaki konserler için bilet almayı ve çok daha fazlasını tercih ediyorsunuz