Yetkililer, devlet destekli okullar için yeni kabul kurallarını kınadı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: Eğitim yetkilileri, özellikle hükümet ve hibe okulları için yeni kabul yönergelerine kaşlarını çattı çünkü “evrak işlerine katkıda bulunuyorlar.” Okul eğitim departmanı, yetkililere bazı ek sorumluluklar veren 27 Ocak tarihli bir GR’de bu yönergelerden bahsetmişti. Kabul için başvuruların artık okul tarafından iki nüsha olarak kabul edilmesi gerektiğinden bahsedildi.
Bir nüsha okulda kalırken, diğeri blok düzeyindeki eğitim dairesinin ‘kendra pramukh’una gider. Bu başvuru hem öğrencinin hem de velinin/velinin fotoğraflarını içermelidir. bundan ayrı Aadhaar kartı her ikisi de orada listelenmelidir. “Artık bu talepler fiziksel modda alınıyor, yani her yıl kağıt yığınlarını işlemek zorunda kalıyoruz. Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, “Kayıt tutmakta zorlandığımız için bu formları ne kadar süreyle saklamamız gerektiği belli değil” dedi ve ekledi: “Her yıl çok fazla evrak işliyoruz ve bu sadece eklenecek bir şey. evrak işi.”
Yönergeler ayrıca, eğitim yetkililerinin özellikle öğrencilerin devamını doğrulamak için okulları fiziksel olarak denetlemeleri gerektiğini belirtmektedir. Daha sonra bir rapor vermeleri ve verileri üstlerine sunmaları gerekir. “Bu okullar farklı köylerde bulunuyor ve çok fazla seyahat var. Yılda iki kez okulları ziyaret etmek zorunda kalırsak, bu sadece birçok görevimizi engelliyor” dedi.
Para çekme yönergeleri temel olarak sahte para çekme işlemlerini kontrol etmek içindir. TOI tarafından bildirildiği üzere, sahte öğrenciler, kayıt oranlarını artırmak için yalnızca kağıt üzerinde gösterilmektedir. Bu artan kayıt oranları daha sonra yönetimin maaşları eyalet hükümeti tarafından ödenen öğretmenleri işe almasına olanak tanır. Bu yüzden Aadhaar kartlar kabul sürecinde gereklidir.