Wimbledon Dünya Şampiyonu. Jak Dostál sabah spor yaptı ve ardından Krejčíková'nın peşine düştü

QasiM

Global Mod
Global Mod
Ancak ünlü oyuncuyla tanışmak için Londra'ya gitmedi. Arkadaşı Barbora Krejková'yı desteklemek için buraya geldi.

Cumartesi günü Jasmine Paolini'ye karşı oynanan finalde soldan sağa büyük bir hayran onun zaferini alkışlıyordu. Ve tenisçi maçtan on saniye sonra ceza sahasına girince hayalini benimsedi.

Kendine güvenerek oynadı ve onunla gerçekten gurur duyuyorum, son yerel buz hokeyi şampiyonasının kahramanını, kendilerinin de domine ettiğini anlattı.

Hatta bu sayede 24 yaşındaki kaleci, Krejkov'un en ünlü tenis turnuvasının finalinde yaşadığı duygu iniş çıkışlarını takdir edebildi.

Dünya hokey şampiyonu Luk Dostl, Barbora Krejková'yı desteklemek için Wimbledon'a gitti.

Bin'in aklından neler geçtiğini hayal edebiliyordum ama bir hayran gibi davranmaya çalıştım. Sinirlerim bozulduğunda bile elbette acelem vardı.

Pestoe'nin ikisi de Brno'da doğmuştu, Dostl Premirov Krejková'yı çalışırken ve zmo'da gördü. Geçen yıl, NHL'de oynadığı Anaheim'dan çok da uzak olmayan San Diego'daki bir turnuva için onu aldattı.

Oraya gidebilirsem harika olacağını düşündüm ve Be yazdım. Ve Paul (onun kou Motl'u) bana oyun oynadı. Yanına oturdum ve kendi kendime düşündüm: Evet, önce tenis oynuyorum, sonra sahne arkasına geçiyorum.

O zaman bile Krejkov birinciliği kazandı ve WTA 500 kategorisine hakim oldu. O zamandan beri konuşuyoruz. İşlerin nasıl gittiğini izliyorum, yine bana hayran oluyor. Birbirimizi destekliyoruz, dedi Dostl.

Krejkov onu ilk kez Roland Garros sırasında değiştirdi; tutuklanması, kendisine hangi milli takımı tanıdığı sorulduğunda hokey kampanyasının sonuna denk geldi.

Cumartesi günkü finalde sete gergin bir son katan performansıyla da kesinlikle bir bakıma ona benziyordu. O bile İtalyan ırkının kendisine tükürdüğü sert darbelere kendini kaptırmadı ve sabırla bekledi.

Barbora Krejkov Wimbledon finalinde topa uzanıyor.

Dostl, Wimbledon maçının videosunu izledim ve amatör bir tenisçi olmama rağmen bana çok sakin göründüğünü yazdı. İlgi odağı olmaya devam etti, ilk önce bu onun şampiyonluğu kazanmasına yardımcı oldu.

All England Club'a yaptığı kısa ziyarette kendisini Finlandiya'da sürdürdüğü yeni sezon hazırlıklarının ortasında buldu. Bra bana yarı finale kalmayı isteyip istemediğimi sordu ama ben ona gerçekten iyi olduğum bir aşamada olduğumu, öyle de yapmam gerektiğini söyledim. Pazartesiden cumartesiye çalışıyorum ve pazar günleri izinliyim.

Sorun ancak üç yaşındaki arkadaşı Cumartesi günü oynanan kupa mücadelesine katıldığında aklına geldi. Sorduktan sonra antrenöre Londra'ya uçacağını bildirdi.

Şaşırdı ama cumartesi günü de aynı antrenmanı yapıyorum, ondan bir programım var. Ayrıca kurtarılmadan önceki sabah, yapmakta olduğum şeyi gerçekleştirmek için spor salonuna gittim. Bu konuda çok dürüstüm ama sonra içimde iyi bir his var. Bu yüzden güzel ile kullanışlıyı birleştirdim.

Krejkov'un selden 10 dakika önce tarihe geçtiği, sahanın meşhur yeşili ve genişleyen orta avlu manzaralı terasta, sporlarını birbirine bağlayan şeyler hakkında birlikte konuştuklarını söyledi.

Biz NHL'de de çok seyahat ediyoruz ve çok oynuyoruz, ancak bir tanesini kaybettiğimizde, biliyoruz ki, teniste bir turnuva yürümez ve başka bir yere gidip yeniden hazırlanmanız gerekir. … Her iki sporun da birbirinden bir şeyler taşıdığını düşünüyorum. Ve hiçbiri basit değil.

Barbora Krejkov Wimbledon'da rüya kupasını kazandı.

Ren geyiği gibi keyifle raket sallayabilirim ama o bir amatör, gösteri yapmaya cesaret edemiyor. Bro'yla gitmeyi planlamamıştım ama Pavel bana Brno'da buluştuğumuz zaman onlarla sohbet edeceğimi söyledi. Ancak ben kendimi bir spora adadığımda yüzde yüzümü vermek ve işime yaramasını isteyen bir insanım. Ve Be'ye karşı tenis oynayamazdım, diye güldü.

Birbirlerine tezahürat yaparak, dünya hokey şampiyonuyla ve iki kez Grand Slam tekler şampiyonuyla birlikte kalmayı seviyorlar.

Tenisin bile oldukça iyi olduğunu düşünüyorum, bunun için minnettarım Dostla. Sadece arazimiz vardı ve bunun gibi her telaş çok kıymetli. Ben Bru'nun tarafındayım çünkü böylesine önemli bir etkinliği kazanmanın zihinsel olarak ne kadar zor olduğunu biliyorum.