West Indies takımından Nicholas Pooran beyaz topla kaptanlığı bıraktı | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
Batı Hint Adaları’ Nicholas Pooran olarak istifa eder kaptanın beyaz topu hayal kırıklıklarından sonra T20 Dünya Kupası Avustralya’da çıkış, Kriket Batı Hint Adaları Pazartesi dedi.
İki kez şampiyon olan takım, 2007’deki açılış T20 Dünya Kupası’ndan bu yana ilk çıkışlarını yaptı ve İrlanda ve İskoçya’ya tatsız eleme mağlubiyetlerinin ardından Super 12 aşamasına ulaşamadı.
Pooran, “Şimdi West Indies beyaz top kaptanı olarak istifa ederek, bunun takımın ve kişisel olarak benim için en iyisi olduğunu düşünüyorum çünkü bir oyuncu olarak tarafa neler verebileceğime odaklanmam gerekiyor” dedi.

@windiescricket kaptanlığı benzersiz bir onurdu, ancak tutkumdan emin olabilirsiniz… https://t.co/9PvwQyCkLS

— NickyP (@nicolas_47) 1669048321000
“Bu ben pes etmiyorum. Hırslı kalıyorum ve hala kaptanlığı görüyorum. Batı Hint kriket sana bahşedilmiş bir şeref olarak.”
Batı Hint Adaları, 2024’te bir sonraki T20 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için Amerika Birleşik Devletleri ile takım kurmadan önce yeniden inşa etmek için çok az zamanı olan Karayipler’in başarısızlığını değerlendirmek için üç kişilik bir heyet atadı.
Pooran, “T20 Dünya Kupası bizi tanımlamaması gereken bir şey ve gelecek değerlendirmelere katılmaktan mutluluk duyacağım” dedi.
“Takım olarak tekrar bir araya gelmemiz birkaç ay alacak olsa da, CWI’ye Mart ve sonrasında Güney Afrika’ya karşı oynayacağı maçlara hazırlanmak için yeterince zaman vermek istiyorum.”
West Indies’in bir sonraki beyaz top serisi Mart 2023’te Güney Afrika’ya karşı.