VNIT öğrencileri tarafından başlatılan beslenme, Maharashtra’da 20 lakh Rs devlet finansmanı sağladı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: VNIT’den iki üçüncü sınıf BTech öğrencisi tarafından başlatılan küratörlüğünde bir gıda pazarı girişimi, merkezi hükümet girişimi kapsamında onlara 20 lakh Rs fon sağladı. Hindistan Tohum Finansmanı (SISF).
Kruşna panda tavşanıKhamgaon’dan gelen , yeni kurduğu FoodVez.com’u kurmadan önce son altı ayını konsept üzerinde çalışarak geçirdi. Pazar, kullanıcının mevcut çok sayıda ürün arasından kendisine özel bir beslenme paketi seçmesine olanak tanır.
“Misyonumuz, sağlıklı beslenmeyi herkes için erişilebilir, kolay ve keyifli hale getirmektir. İnsanların sağlıklı ve besleyici gıda ürünleri için alışveriş yapma şeklini değiştirmek için tek noktadan gıda pazarı olacak bir platforma sahip olma fikrini bu şekilde buldum. Dünyanın dört bir yanındaki güvenilir markalardan seçilmiş yüksek kaliteli, doğal ve sürdürülebilir gıda ürünleri sunuyoruz. FoodVez.com CEO’su Pandhare, “En iyi yanı, kullanıcıların artık en iyi ürünleri arayarak zaman kaybetmek zorunda kalmamasıdır” dedi.
Fikirden bahseden Krushna, Covid zamanlarında zayıf bağışıklığın Hint toplumunun en büyük endişelerinden biri olduğunu anladığını söyledi. “Çeşitli verileri analiz ettikten sonra, insanların görmezden geldiği bu kadar küçük sağlık sorunlarının Hindistan’da nasıl ölümcül olabileceğini öğrenince çok şaşırdım. Arkadaşım Raj ve ben sağlık ve sağlıklı yaşam alanını keşfetmeye başladık ve sektördeki çeşitli boşlukları öğrendik” dedi.
Pandhare ve Raj, fikri IIM-Nagpur ve Atal Kuluçka Merkezi kuluçka merkezlerine sunmuşlardı. Zirve, Poona’da. Girişim, Pune’s AIC tarafından pazarlama ve birlik ekonomisine harcanan, insanların yaşamlarına değer katan, yüksek oranda küratörlüğünü yaptığı USP’sine göre seçildi.
“Pimpri Chinchwad Mühendislik Fakültesi’nin İnovasyon ve Bağlantı Merkezi’nde ofis alanı kullanımımıza açıldı. Stajyer istihdam ettik. VNIT hostelimden işletiyorum. Başlatma için günlük dört saatlik bir program ayrılmıştır. Son üç ayda 1 lakh gelir elde ettik” dedi.
Rs 20 lakh finansmanı, müşteri deneyimini bir sonraki seviyeye, envantere, Ar-Ge’ye, ekip güçlendirmeye ve teknik pazarlamaya taşımak için kullanılacaktır.
Bu arada, VNIT’de ikinci sınıf makine mühendisliği öğrencisi olan Mosin Shaikh, prestijli EO Küresel Öğrenci Girişimci Ödülleri – Navi Mumbai’de (GSEA) birinci oldu.
Kendi şirketini ‘üniversite öğrencisi’ olarak temsil eden Mosin, bir işletme sahibi olan ve işleten öğrencilere yönelik önde gelen küresel bir yarışma olan GSEA’da Hindistan’daki üniversite öğrencilerine karşı yarıştı ve şimdi Hindistan finallerinde ve dünya çeyrek finallerinde Hindistan’ı temsil edecek. .