Ukrayna yurt dışında evlat edinmeye başladı, yetimler Avrupa’nın dört bir yanına dağıldı

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Ukrayna, sınırlarının sonuna kadar kurtların sahiplenilmesini yasakladı. Karamsar tahminlere göre o çanta beni bir yıl götürür. Ve genellikle bir çocuğun evlat edinilmesi gibi uzun bir bürokratik süreç, çoğu kişi için sonu belirsiz bir işkenceye dönüştü.

Model Amerika Birleşik Devletleri’nden Manel Van Asten’dir. The Washington Post’tan Wendy Van Astenov’a göre durum vahim. O ve ortağı Leo, dört ya da beş yaşlarındayken Doğu Ukrayna’dan bir çifte aşık oldular. Kız ve erkek kardeş o zamanlar on bir ve on iki yaşlarındaydı.

Ukraynalı yetimleri ve yetimhanelerdeki çocukları Amerikalı ailelerle buluşturan programın bir parçası olarak Manel, onları üç haftalığına Wisconsin’deki evine götürdü. Onlarla tanıştığımızın dördüncü günü onları yatırırken yaşlı ağacın altında ağladık. Sadece ağladım ve dedim ki: Onları seviyorum. Çocukları istiyorum. Ben onların annesi olmak istiyorum, diye anlatıyor kadını.

Kendisine, kendisinin ve çocukların yıllar içinde, covid salgını onları durdurana kadar birkaç kez gördüklerini ve evlat edinme sürecini başlattıklarını söyledi. Ancak sonuna kadar gidemediler ve belki de kardeşlerden biri on sekiz yaşına bile gelmeyecek, diğeri bir yıl sonra yetişkinliğe girecek. Ve bir yetişkini evlat edinemezsin.

Biz olmazsak başka bir aile bulamayız, onlar olmazsa başka çocuk da bulamayız Wendy. WP’ye göre, Ukrayna’dan çocukların sınır ötesi evlat edinilmesine ilişkin karmaşık süreç nedeniyle, çoğu zaman evlat edinen ebeveynlerin çocuklarla bir ilişki geliştirmesi, ancak yıllar sonra aralarındaki bağın resmi olarak tanınmaması ile karşılaşılmaktadır.

Mevcut durumda, Ukrayna’dan gelen Almanlar ve belirli çocuklara yaklaşan yabancılar için kurdun önüne geçmek için bir çocuk evlat edinilebilir. Ancak Van Asten ve diğer iki yüz Amerikalı aile için bu yükümlülük bürokratik baskıda o kadar ileri gitmedi ve bu yüzden bir şansları var.

Bu arada her iki Ukraynalı çocuk da yetimhaneden ayrılmak zorunda kaldı ve Rus ordusundan önce önce Ukrayna’nın batısındaki Lviv’e, ardından Polonya’ya ve son olarak da çeşitli şehirlerde yaşadıkları Sicilya’ya kaçtılar. Benzer şekilde Putin’in saldırganlığı nedeniyle Ukraynalı çocukların basını da tahliye etmek zorunda kaldı.

Ukrayna sosyal hizmetlerinin editörü Vasyl Lutsyk’e göre, işgalin yol açtığı kaos nedeniyle öncelikle evlat edinmelerin askıya alınması gerekti. Yetimlerin hassas bir kategori olduğunu ifade eden Erdoğan, birçok sağlık merkezinin şu anda çalışmadığını, kayıtlarının değiştirildiğini veya kurtların etkilediği bölgelerde bulunduğunu sözlerine ekledi.

Çocuklar birkaç eve bölündü

Chantal ve Aaron Zimmerman Ukraynalı çocukları evlat edinmeye çalışıyor. Yaşları 1 ile 15 arasında değişen beş kardeşle iletişim halindeler. Yetimler, Beransk’tan güneydoğuya, işgal edilen topraklara gidin. NASA’nın en küçüğü Ukrayna’da kalmak zorunda kalırken, daha büyük çocuklar İtalya’ya tahliye edildi ve orada birkaç çocuk evine bölündü. Kapılardan biri daha sonra vatana geri döndü. Bu nedenle evlat edinen ebeveynler yalnızca bu çocuklarla iletişim halindedir.

Vichni’yi belirsizlik içinde aldık. Çocuklarına Amerika’ya ne zaman dönebileceklerini soran Zimmerman’lar, ancak en çok acı çekenlerin kendilerinin olduğunu söyledi. Van Astenovlar ve diğer Amerikalı ailelerle birlikte, kurt öldükten sonra Ukrayna’ya dönmeleri ve ailenin eğitimini tamamlaması şartıyla, çocuklara kurt ölene kadar ABD’de vakit geçirme fırsatı verilmesi gerektiğine inanıyorum. evlat edinme süreci.

Ancak Kiev, tanısalar da tanımasalar da yalnızca yurtdışında uzun süreli kurumsal bakıma sahip olan, ailelerinin yanında kalmayan çocuklara seyahat iznini reddediyor ve veriyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra yaşanan yetimlere benzer şekilde, Ukraynalı taşıyıcı annelerden doğan çok sayıda çocuk da götürüldü. Kavga ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle yeni ebeveynleri çocukların yanına ulaşamadı ve refakatçi olarak biyolojik ebeveynleri olmadan çocukların taşınması da karmaşıktı.

O gün evlat edinmek isteyenler daha sonra Rusya’ya giderken, işgalciler on binlerce Ukraynalı çocuğu keyfi bir şekilde kaçırıp Rusya’ya götürdü. İlk çocuğun Rusya temsilcisi Maria Lvovov-Blovov, Ukraynalı yetimleri ve terk edilmiş çocukları korumaya yönelik insani misyonda önemli bir rol oynadı. Bu nedenle Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi, Kremlin için olduğu gibi, onun için de hızla bir tutuklama emri çıkardı.