UGC burs ödüyor, DBT aracılığıyla hibe veriyor: panel başkanı

ManK

New member
YENİ DELHİ: Panel başkanı Jagadesh Kumar Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Üniversite Hibe Komisyonu’nun doğrudan fayda transferleri için kamu mali yönetim sistemiyle entegre bir bankacılık portalı aracılığıyla hibe ve burs ödediğini söyledi. bu Burs ve Burs Yönetim Portalı (SFMP) fonların ödenmesi için Canara Bank tarafından geliştirildiğini söyledi.
“Son zamanlarda, UGC (Üniversite Hibe Komisyonu), Akademik Başlatma Bağlantısı, Akademik Aylık Ödeme Teyidi Başlatma, İzleme Modülü, Şikayet Modülü ve Akademik Kullanıcı Katılımı gibi portala yeni iyileştirmeler getirdi ”dedi.
“Kazananlara ödemeler, ilgili üniversite, kurum veya kolej tarafından belirlenen web portalı burs.canarabank.in’de adayların aylık olarak onaylanmasına dayalı olarak üniversite, kurum, kolej tarafından bağlı tüm kazananlar için portalda otomatik olarak oluşturulur” dedi.
UGC şefi, komitenin 14-18 Kasım tarihleri arasında portalda sanal mod aracılığıyla çalışan düğüm görevlileri için bir eğitim oturumu veya atölye çalışması düzenlemeye karar verdiğini söyledi.
Kumar, “Tüm kurumların SFMP üzerinde çalışan ilgili düğüm görevlilerini (yapımcı/denetleyici) çalıştaya zorunlu olarak katılmaları için görevlendirmeleri rica olunur. Sanal toplantının bağlantısı kısa süre içinde duyurulacaktır” dedi.