Ünlü bir sihir numarası deneyen Kazak az kalsın akvaryumda boğuluyordu

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Pek çok sihirbaz bu numarayı akvaryumda zaten denedi. Çoğu, Kazak illüzyonistleri gibi başarısız oldu ve hayatlarını riske attı. (8 Mayıs 2006)
| fotoğraf: Profimedia.cz

Tengri Life gazetesi Cuma günü Kazak sihirbazın başarısız numarasını bildirdi. Videoda, festival etkinliklerinden birinde akvaryumdan çıkmaya çalışan bir sihirbaz görülüyor. Birkaç başarısız denemeden sonra asistanına yardıma ihtiyacı olduğunu işaret eder.

“Uzun zamandır akvaryuma dalarak bu numarayı yapıyorum. Video yaklaşık bir yıl önce Kostanay restoranlarından birinde çekildi. Bu benim ilk kazamdı ve şans eseri bir daha olmadı” dedi Zhumanov yabancı medyaya.

O sırada büyük bir korkuya kapıldığını ve ardından yaşanan panik nedeniyle gözetleme deliğinden kilidi açamadığını anlattı. “Asistanıma bana yardım etmesi için ellerini çırparak özel bir işaret verdim. Ama kendi başıma çıkmama izin vermeye karar verdi. Ona tekrar bir işaret verdim ve ancak o zaman akvaryumu anahtarla açtık” dedi Zhumanov.

Paylaşımın altına sağlık ve hayatla kumar oynanması konusunda uyarıda bulunan yorumlar bulunsa da Kazak sihirbaz, bir yıl aradan sonra bu numarayı yapmaya devam ediyor. Ancak illüzyonistin bu olaydan ders çıkardığı ve artık gösteriye daha dikkatli hazırlandığı söyleniyor.

Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap’e katkıda bulunanlar tarafından sağlanmıştır. SHOCart, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. Daha fazla www.shocart.cz