Üniversite ve polis, müdür yardımcısına yönelik cinsel taciz iddialarını örtbas etmeye çalışıyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

Nagpur: 19 yaşında Beden Eğitimi Lisans birinci dönem öğrencisi medyaya, üniversitesinin müdür yardımcısının kendisine cinsel tacizde bulunduğundan ve Nandanvan polis karakolundaki polisin onu bir uzlaşma notu yerine bir uzlaşma notu yazmaya zorladığından şikayet etti. şikayetini kaydetmek için imzalamak için sıraya girin.
Kız, polisin ayrıca müdür yardımcısından bir kağıda “mafinama” veya özür yazmasını istediğini söyledi. Ancak Delhili genç, önünde cinsel yorumlar, istenmeyen dokunuşlar ve saldırgan ve taciz edici dil kullanımı nedeniyle kendisine verilen duygusal hasarı telafi etmek için bunun yeterli olmadığını söyledi.
Bu arada, Nandanvan polis karakolundan iki memur, geçmişte parlamento seçimlerine katılan üst düzey bir politikacıya ait olan aynı üniversitenin öğrencileridir.
Nandanvan Polis Karakolundan memurlar TOI’ye kızın uzlaşma notunu isteyerek imzaladığını söylerken, Kuzey Hintli kız Marathi dilindeki notun içeriği hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi.
Kız, TOI’ye telefonda “Müdür yardımcısı, giydiğim kot pantolon hakkında saldırgan bir yorumla başlayarak ilk günden itibaren beni hedef aldı” dedi. “Bunu yanaklarımı okşamak takip etti” diyen öğrenci, kendisinden yaşça büyük iki kadın öğretmeni de uyardığını, ancak sonuç alınamadığını sözlerine ekledi.
“15 Mart’ta üniversiteye araştırma için gittim. Sınıftaydım ki müdür yardımcısı tüm sınıfın önünde elbisemin bir kısmını kaldırdı, beni utandırdı ve şoka uğrattı. Sınavları için Sitabuldi’de geçici olarak kalan genç, bir sınav sırasında yanıma oturdu ve cevap kağıdımı çevirmeye başladı, bu beni rahatsız etti” dedi. “Müdür yardımcısı cep telefonumu aldı ve nerede kaldığımı da sordu. Beni sınavda bırakmakla tehdit etti” dedi öğrenci.
Genç, okul müdürünü de uyarmıştı ama o da pek yardımcı olamadı. “Polisi uyarmak için 100’ü aradım. Üniversiteye iki kadın personel geldi ama hiçbir şey yapmadılar. O yüzden ertesi gün bizzat karakola gidip şikayette bulundum” dedi.
Genç, ertesi gün için demiryolu rezervasyonu olmasına rağmen, polisin onu kasabada durdurmak da dahil olmak üzere çeşitli tehditlerle caydırmaya devam ettiğini söyledi. Genç, “Polis beni ve arkadaşımı bir davaya dahil etmekle tehdit etmeye başladı, ben de bana verdikleri notu imzaladıktan sonra karakoldan ayrılmaya karar verdim” dedi. Polisin işaret belgelerini içeriğini tam olarak açıklamadan Marathi dilinde yazdığını söyledi.
Genç ayrıca eve döndükten sonra Delhi Polisine şikayette bulunmaya çalıştı, ancak orada da cesareti kırıldı. “Adalet istiyorum” diyen öğrenci, hiçbir yerden yardım alamayınca medyayı uyardığını da sözlerine ekledi.
Nandanvan Polis Karakolu’nun Kıdemli Müfettişi Kishore Nagrale, polisin bir FIR hazırladığını ancak şikayete devam etmeden önce bir uzlaşmaya varıldığını söyledi. “Müdür yardımcısını çağırıp karakola oturtup sorgulamıştık. Yazılı bir özür yayınlamış ve böyle bir hatayı tekrarlamayacağına dair güvence vermişti” dedi.
Bölgesel DCP Vijaykang Sagar, gençle konuştuğunu ve mümkün gördüğü anda gelip suçu kaydetmesini istediğini söyledi.