Tokyo'dan gelen Olimpiyat şampiyonu da Poděbrady'ye gidiyor. Çek umudu Martínková

QasiM

Global Mod
Global Mod
En büyük yıldız ise Tokyo Olimpiyat şampiyonu İtalyan Antonella Palmisanová olacak.

Henüz otuz iki yaşında olan beş yüzük altındaki zaferin yanı sıra, Budapeşte 2023 ve Londra 2017'deki dünya şampiyonalarında da bronz madalyalara sahip olup, burada 1:26:36'lık kişisel rekorunu da kırmıştır. Ayrıca Berlin 2018'deki Avrupa Şampiyonası'nda bronz aşamaya ulaştı ve burada İspanyol María Pérez ve Çek Anežka Drahotová'ya podyuma kadar eşlik etti.

MADALYALAR. Soldan sağa, gümüş Çek Anežka Drahotová, altın İspanyol Mária Pérez ve bronz İtalyan Antonella Palmisanová.

Palmisanová, Poděbrady'yi çok seviyor ve sık sık geri dönüyor. Sonuçta, 2009 yılında Spa Colonnade'de ilk kez sahneye çıktı ve o zamandan beri düzenli olarak merdivenleri tamamladı.

Erkekler yarışına benzer şekilde Çek Cumhuriyeti toplantısına Güney Amerikalı temsilciler de gelecek. Prömiyeri burada, geçen yıl Dünya Şampiyonası'na 35 kilometre yarışında dördüncü olarak gelen ve 1:28:36'lık derecesiyle ilk 20'de sekizinci sırada yer alan Brezilyalı Viviane Lyraová gerçekleştirecek.

2022 sezonunda hala geçerli olan kişisel en iyi derecesi olan 1:29:58'de üçüncü olan Ekvadorlu tecrübeli oyuncu Johana Ordoňezová, Spa Colonnade'de iki yıldır elde ettiği başarıyı daha da artırmaya çalışacak.

Yerli umut Martínková

Çekler geçen yılki Universiade'ın gümüş madalya sahibi Eliška Martínková'ya güvenecek. Ocak ayının sonunda Kateřina Čermáková'nın himaye ettiği kişi, Türkiye'nin Antalya kentinde 1:30:08'lik yeni kişisel rekorunu kazandı ve bu onun Roma'daki Avrupa Şampiyonası'na katılımını garantiledi ve burada önceki kıta şampiyonasından yedinci sırayı korudu. Münih 2022'de.

Martínková, 2021 sezonunda Poděbrady'de düzenlenen Avrupa Yürüyüş Takımı Şampiyonası kapsamında genç bayanlar yarışını kazandı ve bir yıl sonra burada en iyi bitirişini elde ederek beşinci sırada bitirdi.

22 yaşındaki yaya şu anda İtalya'nın Melago kentindeki bir eğitim kampında forma giriyor.

“Poděbrady'yi gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Orada her zaman harika yarışlar çıkarıyorum ve bu yılın da farklı olmayacağına inanıyorum. Son irtifa eğitimi şu anda devam ediyor ve eğitim iyi görünüyor. Mümkün olan en iyi performansı sergilemek ve şampiyonluk unvanını korumak için atak yapmak istiyorum” diyen yarışın aynı zamanda 20 kilometrelik kendi cumhuriyet şampiyonası olduğunu hatırlatıyor.

Yirmi kilometrelik bir yürüyüş yarışı, Çek Eliška Martínková ortada.

Geçen yıl Budapeşte'de düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda 35 kilometre yarışında onuncu sırada yer alan bir diğer başarılı Çek temsilcisi Tereza Ďurdiaková'nın startta eksik olmaması gerekiyor. Poděbrady'deki en iyi bitiş 2022'de altıncı oldu.

Organizatörler ziyaretçileri yalnızca yarış için davet etmiyor. Eşlik eden program öncelikle Çocuklar için Atletizm projesi tarafından sağlanacaktır. Çocuklar köpüklü mızrak fırlatabilecek, bir yerden belli bir mesafeye atlayabilecek, slalomda koşabilecek veya engellerin üzerinden geçebilecek. Leontink Vakfı sayesinde insanlar görsel bir incelemeye gerek kalmadan yürümeyi de deneyebiliyor.

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın