Tite, Brezilya Dünya Kupası gol sevincini savundu | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Brezilya koç Baştankara Dünya Kupası zaferleri sırasında oyuncularının dans kutlamalarına yönelik eleştirilere karşılık verdi Güney Koreönerileri reddederek saygısızlık gösterdiler.
Turnuvanın favorileri, Pazartesi günü Korelileri 4-1 yenerek, koreografili hareketlerle gollerini kutlarken ve bir noktada Tite’ın bile katıldığı karnaval futbolu üretti.
Festivaller Brezilya dışındaki fikirleri ikiye böldü ve dans geçti Neymar ve takım arkadaşları Cuma günü Doha’da Hırvatistan ile oynanan çeyrek finalde en çok konuşulan konulardan biriydi.
Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında şenliklerle ilgili bir soruya Tite, “Bu benim milli takımım değil. Teknik direktör olarak sorumlu olduğum Brezilya milli takımı.”
Brezilya’nın tarihini, kültürünü ve bizim yaşam biçimimizi bilmeyen insanlar için üzgünüm.”
İkinci Dünya Kupası’nda Brezilya’nın teknik direktörlüğünü yapan ve turnuvanın sonunda istifa edecek olan 61 yaşındaki oyuncu, dans etmekten rahatsız olduğunu ima etti ancak oyuncularıyla bir bağ kurmak istediğini itiraf etti.
61 yaşındayım ve bu oyuncular neredeyse benim torunlarım olabilir ama onlarla bir bağım var.
“Dans etmem gerekirse, dans ederim, ama bunu ustaca yapacağım ve onlardan saklanmalarını istedim. Bu benim tarzım değil.”
Seleção’nun en son 2002’de Japonya’da kupayı kaldırmasından yirmi yıl sonra, altıncı kez Dünya Kupası’nı kazanmaya çalışan Brezilya’nın yeni nesil yıldızları üzerinde baskı var.
Şimdi soru, Katar’daki turnuva sona ererken Güney Kore’ye karşı gösterdikleri eğlenceyi oynamaya devam edip edemeyecekleri, ancak Tite bunun tamamen oyuncularının kişiliğiyle ilgili olduğunu söyledi.
10 yıl önce Corinthians yönetiminde Dünya Kulüpler Kupası’nı kazanan tecrübeli teknik direktör, “Brezilya futbolunun ve ortaya çıkan neslin kimliğidir” dedi.
“Onlara dışarı çıkıp kendilerinden en iyi şekilde yararlanmaları için güven veriyoruz.
“Bunlar oyuncularımızın özellikleri ancak bu baskının dışında böyle oynamak için cesarete ihtiyacınız var.”
Neymar ve bek Danilo, Güney Kore ile karşılaşmak için ayak bileği sakatlıklarından dönerken, Brezilya, Hırvatistan ile karşılaşması öncesinde Alex Sandro’nun kondisyonunda terliyor.
Juventus’un sol beki, Katar’da oynadığı son iki maçı kas sakatlığı nedeniyle kaçırdı.
Tite, “Antrenman sahasında henüz yeterince çalışmadığı için oynaması pek olası görünmüyor,” dedi ve kararın Perşembe günkü seanstan sonra verileceğini de sözlerine ekledi.
Alex Sandro oynayamayınca, Danilo sol bekte devam ederken, genellikle stoper olan Real Madrid’in Eder Militao’su sağ bek pozisyonuna dönüyor.