Thorat istifa etse bile Patole ara vermeyi reddediyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

Nagpur: Kıdemli lider ve eski bakan Balasaheb Thorat’ın Kongre Yasama Partisi’nin (CLP) liderliğinden istifa ettiği söylense bile, MPCC başkanı Nana Patole, büyük eski partide herhangi bir sürtüşmeyi reddederek meydan okumaya devam ediyor.
Evinde basına açıklamalarda bulunan Patole, Thorat’tan bu konuda herhangi bir iletişim veya mektup almadığını söyledi. “Böyle bir mektup varsa medya bana göstersin. Thorat kendini iyi hissetmediği için bizimle konuşmuyor. Onunla hiçbir bağlantım yok. Dün, eski Başbakanlar Sushilkumar Shinde, Ashok Chavan ve Prithviraj Chavan ile yan seçimler toplantısı için Pune’daydım. Thorat’ın orada olmasını bekliyorduk,’ dedi Patole.
Thorat, Patole’nin parti meselelerini, özellikle de Sangli mezunlarının seçim bölgesi seçimlerini ele almasından duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi; görünüşe göre Satyajit Tambe için bir bileti reddetti ve partinin Delhi’deki yüksek komutanlığına istifa mektubunu göndererek MPCC şefini sorumlu tuttu. fiyasko.
Patole, Thorat’ın istifasının tüm bölümünü bir BJP komplosu olarak nitelendirdi ve kirli siyaset oynamak istemediğini söyledi. “BJP, Vidarbha öğretmenlerinin ve mezun seçim bölgelerinin anketlerindeki bir dizi heyelan yenilgisinden rahatsız. Bu yüzden tüm bu söylentileri yayıyorlar ve medya bile BJP’den çok Kongre’ye odaklanmış durumda. Bugün doğum gününde Thorat’a uzun ve sağlıklı bir yaşam diliyorum. Benim işim, içtenlikle yaptığım partinin ideolojisini ortaya koymaktır. “Jiska Nam Hota Hai Usko Merhaba Badnam Kiya Jata Hai,” dedi Patole.
MPCC’nin yürütme organını 15 Şubat’ta topladığını ve partinin mezun ve öğretmen anketlerinin kazananlarını tebrik edeceğini sözlerine ekledi. “Üst düzey liderlerimizin tümü etkinliğe katılacaktı. Medyanın spekülasyon yaptığı gibi aralarında Thorat da dahil olmak üzere herhangi bir karışıklık varsa, anlaşmazlıkları toplantıda çözeriz. Mitingin ardından Kanyakumari’den Keşmir’e Bharat Jodo Yatra’sında eski Kongre Başkanı Rahul Gandhi’ye katılan Maharashtra’lı gençleri de tebrik ediyoruz” dedi.
Patole, safran partisinin iktidarı ele geçirdikten sonra insanlara ihanet ederek enflasyona, çiftçi intiharlarına ve büyük işsizliğe yol açtığını söyleyerek, şirketin hisselerinin borsada dayak yediğine tanık olan Adani grubuyla ilgili tartışmalardan BJP’yi sorumlu tuttu. “BJP işadamlarını mahvetti ve şimdi sıradan adamın güçlükle kazandığı parayı bankalarda ve LIC’de riske attı. Başbakan Narendra Modi ‘Kongre Mukt Bharat’ sloganıyla partimizi bitirmek istedi. Ancak insanlar Himachal Pradesh’te onları yenerek onlara bir ders verdi” dedi Patole.