Suryakumar Yadav ‘turnuvanın en iyi oyuncusu’, ancak kaleyi almak için sadece bir şans yeterli: Jos Buttler | Kriket Haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
ADELAIDE: Özgür bir ruh, Suryakumar Yadav’ın “turnuvanın en iyi oyuncusu” olarak ortaya çıkmasına yardımcı oldu, ancak “bir küçük kapı oluşturmak için bir şans” gerektiğini söyledi. İngiltere kaptan Jos Buttler onların Dünya Kupası T20 Perşembe günü Hindistan’a karşı yarı final.
Suryakumar, turnuvadaki beş maçta şimdiden üç elli gol attı ve bazı durumlarda büyük Virat Kohli’yi geride bıraktığı düşünülüyor.
Buttler çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, “İzlemek harikaydı, değil mi. Bence o, muhtemelen şimdiye kadar turnuvanın en iyi oyuncusu olan biri.”
“Ancak dünyadaki herhangi bir topa vuran oyuncuda olduğu gibi, bir küçük kapı yapmak için bir şansa ihtiyacınız var. Bunu yapmanın acilen bir yolunu bulmamız gerekiyor” diye ekledi.

IPL’de Suryakumar’ı yakından gören Buttler, en büyük varlığının kendini ifade etme özgürlüğü olduğunu düşünüyor.
İngiltere kaptanı, “En büyük gücü, birlikte oynadığı özgürlük gibi görünüyor. Açıkça tüm şutlara sahip, ancak aynı zamanda tüm şutları da oynamasına izin veriyor. Görebildiğim kadarıyla çok özgür bir zihniyete sahip.” .
Buttler, Suryakumar’ı överken, ekibinin sadece onu düşünmeyi göze alamayacağını söylemeyi de unutmadı.
“Onu düşünmek utanç verici olur. Bence başka mükemmel oyuncuları da var.”

T20 Dünya Kupası 2022: Hindistan, ikonik MCG'de final oynamak için İngiltere'yi geçebilir mi?

T20 Dünya Kupası 2022: Hindistan, ikonik MCG’de final oynamak için İngiltere’yi geçebilir mi?

bir şeyin bitmesi Bhuvneshwar KumaraTavşancık’
Bu kıskanılacak bir istatistik değil, ancak Buttler, T20Is’de 32 topundan İngiliz kaptana sadece 30 koşu yapan Hintli denizci Bhuvneshwar Kumar tarafından beş kez görevden alındı.
Ancak Buttler, Adelaide Oval’de Bhuvneshwar ile yaptığı hesaplaşmadan önce kendinden emin görünüyordu.
“Kesinlikle kimseden korkmuyorum. Her zaman iyi hazırlanırım ve melon için değil, kendim için oynamayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Adelaide boyutu her zaman taktiklerdeki bir değişikliği haklı çıkaracaktır
Adelaide Oval’in yan limitleri daha kısa ve Buttler taktiklerini biraz değiştirmeleri gerektiğini söyledi.
“Evet, taktiksel olarak tabii ki biraz farklı olabilir. Oynadığımız boyut ve yüzeyin, bu yüzeylerde vuruş yapma ve atma şekliniz üzerinde büyük bir etkisi var, bu yüzden bazı iyi şeyler yaptık.
“Daha önce Adelaide’de oynayan adamlarımız var ve oyuna bazı iyi fikirlerle giriyoruz ve gerektiğinde ayaklarımıza iyi tepki veriyoruz” diye ekledi.
Oyunun kullanılmış bir sahada oynanacağı konuşulmuştu ancak Buttler bu konuda endişeli değildi.
“Bence saha görevlisiyle konuştuktan sonra ekibi, kalede gerçekten iyi işler yapmak için çok zamanı olduğuna gerçekten emin.
Gösterişli kaleci vurucu, “O (alan görevlisi), gerçekten iyi bir zemin ve tutarlı bir zemin olacağı konusunda çok rahat görünüyor. Şu anda saha için endişelenmiyorum” dedi.
Hint takımı görünümünü kaybetmedi
Buttler, Hindistan’ın artık eskisi gibi korkunç görünmediği teorisini açıkça reddetti.
“Hayır, hiç de değil. Hindistan’ın çok ama çok güçlü bir takım olduğunu düşünüyorum. Hint takımlarının uzun süredir istikrarlı bir şekilde güçlü olduklarını ve tabii ki Hint oyunundaki derinlik ve yetenek miktarıyla birlikte.”
Par puanla değil, kazanma puanıyla ilgilenin
Adelaide Oval’de ilk vuruş yapan takımlar için 165 eşit puan iken, Buttler sadece sayılara güvenmek istemiyor.
“Eğer birinci olursak, takip edilemeyecek bir skor yayınlamak istiyoruz ve elbette her şeyi ikinci olarak takip edeceğimizden emin olacağız” diye lineer bir yanıt verdi.
“Tarihsel olarak, istatistiklere bakarsanız, ortalama puan civarında yaklaşık 165 olduğunu düşünüyorum, ancak gerçekten bir puanla ilgilenmiyorum, yarın kazanma puanıyla ilgileniyorum” dedi.