Sunil Gavaskar: ‘Küçük kapıma koyduğum fiyat her zaman 100’dü’ | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Hint vuruşları harika Sunil Gavaskar16 yıllık uluslararası kariyeri boyunca 13.000’den fazla koşu toplayan oyuncu, sopaya geldiğinde her zaman yüz sayı atmayı hedeflediğini ve skor tahtasına bakmaktan kaçındığını söyledi.
Maestro, test maçlarında, oyunun başlangıcından kütüklere kadar her zaman vuruş seanslarını hedeflediğini söyledi.
“Küçük kapıma koyduğum fiyat her zaman 100’dü. Her zaman bir yüzyıl istedim; elde etmek istediğim minimum buydu… Bu kesinlikle imkansızdı, Sir Don Bradman bile bunu her vuruşta yapamazdı. Yani tüm fikrim seanslar yapmaktı; ABP Group tarafından düzenlenen bir etkinlikte Gavaskar, “Önce öğle yemeği için seans, sonra çay için ve ardından maçın sonu için” dedi.
“Vuruş yaparken puan tablosuna bakmıyordum çünkü her topa vuran oyuncunun kendi hedef belirleme yöntemi vardır. Eski Hindistan kaptanı, koçların size ilk olarak 10, 20 ve 30’a kadar küçük hedefler söylediğini söylüyor.
“Bana göre, hedefim 30’a ulaşmak olsaydı, 24-25 civarında bir yere gelirsem, gerçekten 30’a ulaşmayı denemek isterdim. ve diyelim ki 26’ya, beni 30’a götürecek hedefi vurmaya çalışıyorum” dedi.
Gavaskar ilginç bir anekdot paylaşarak, Sir Don Bradman’ın 29. Test yüzyılı ile ne zaman eşleştiğinin farkına bile varmadığını söyledi.
Savaş büyücüsü, “(Dilip) Vengsarkar gelip bana başarıyı anlatana kadar hiçbir fikrim yoktu,” dedi.
Gavaskar, Bradman’ın 1983’te Yeni Delhi’de Batı Hint Adaları’na karşı 29 Test yüzyıllık rekorunu eşitledi.