Stokes, 2. Pakistan Testinde Wood’un İngiltere adına kaydettiği tempo artışını izliyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MULTAN (Pakistan): İngiltere kaptan Ben Stokes dedi uygun hava-Mark’ın Perşembe günü hızlı temposu Odun Pakistan’a karşı ikinci Testte kuru ve spin dostu koşullara karşı yardımcı olacaktır.
İngiltere, ilk Testte 74 turluk heyecan verici bir zaferin ardından zirvede ve bu ivmeyi Cuma günü başlayacak olan Multan maçına taşımaya çalışacak.
Kendinden emin bir Stokes, sakatlanan Liam Livingstone’un yerini alan Wood’un eklenmesinin İngiltere bowling karışımına biraz renk katacağını söyledi.
İngiltere kaptanı, “Takımınızda saatte 150 kilometre hızla bowling oynayabilen birine sahip olmak, dünyadaki herhangi bir takım için büyük bir bonus, özellikle de Pakistan gelip kazanması çok zor bir yer” dedi.
“Onun kalibresinde biri, 20 wicket alma yeteneğimize katkıda bulunacak.”
Bu, Wood’un Mart ayından bu yana yaptığı ilk test olacak. İlk maçı kaçırdı Ravalpindi kalça yaralanması ile.
Ollie Pope, misafir takımı kasıp kavuran gizemli bir virüs tarafından vurulduktan sonra Rawalpindi maçını kaçıran Ben Foakes’ın yerine kaleci olarak devam edecek.
Cansız bir Rawalpindi sahasında dokuz kaleyi paylaşan Jack Leach ve Will Jacks, İngiltere’nin ana spin seçenekleri.
Stokes, Multan’daki çimensiz zirve hakkında “Tarla kuru ve burası (Rawalpindi)’den çok daha havasız görünüyor” dedi.
“Bir test maçında uzun bir yol kat eden bir ters vuruş görebilirsiniz.”
İngiliz kaptan, Pakistan’ın geri gelip üç Testlik seriyi kurtarmak için savaşmasını beklediğini söyledi, ancak tarafının taktiklerini değiştirme planları olmadığını da sözlerine ekledi.
“Önümüzdeki beş gün boyunca aynı zihniyete sahip olacağız ve umarım yaptığımız her şey buradan iki temiz çarşafla ayrılmamıza yardımcı olabilir.”
Bu arada Pakistanlı kaptan Babar Azam, iplikçikleri için Multan yüzeyinden biraz yardım umduğunu söyledi.
“Bu kuru ve dönüş ve ters vuruş olacak – ama kazanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız” dedi.
Pakistan, ikinci test için hız ataklarında Faheem Ashraf’ı mı yoksa Mohammad Wasim Junior’ı mı seçeceğine henüz karar vermedi.