Steve Smith, Batı Hint Adaları’nı aramak için Avustralya ile kaptan olarak hareket ediyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MELBOURNE: Newlands top kurcalama skandalından dört yıldan fazla bir süre sonra Steve Smith, Avustralya’nın kaptanını tam zamanlı olarak geri kazanma hırslarını askıya aldı, ancak ev sahibi Batı Hint Adaları’nı Adelaide’de aklamaya çalışırken bu hafta devreye girmekten mutlu olacak Oval.
Arka arkaya ikinci Adelaide Testi için, Demirci normal kaptan yerine kaptan olacak Pat Cummins Perşembe günü hızlı bowling oyuncusu kuadrisep suşu ile dinlendiğinde.
Geçen yıl Smith, Cummins’in COVID-19 protokolleri tarafından dışlandığı İngiltere’ye karşı Ashes Testinde yer aldı. Smith ilk vuruşta 93 sayı atarak toplamda altı yakalama aldığı ve Avustralya’yı 275 turluk galibiyete ve 2-0 seri liderliğine götürdüğü için sorunsuz bir geçiş olduğunu kanıtladı.
Bir yıl sonra Smith, Avustralya’yı Karayipler’e karşı 2-0’lık bir galibiyete götürmeyi ve ülkesinin mükemmel pembe top rekorunu gece gündüz 10 Test zaferine çıkarmayı umuyor.

Steve Smith test maçlarında uyuyamayabilir ama yedek kaptan artık alıştığını söylüyor… https://t.co/5Jn1ftzsEH

— cricket.com.au (@cricketcomau) 1670396551000
Smith, Çarşamba günü Adelaide Oval’de gazetecilere verdiği demeçte, “Bunu kendi yöntemimle yapmalıyım” dedi.
“Geçen yıl buradaki oyunu devraldım ve oldukça sorunsuz gittiğini düşündüm. Yani yine aynı şey.”
2015’te Test kaptanı olarak Michael Clarke’ın yerini aldıktan sonra, Smith, 2018’de “Sandpaper-gate” üzerindeki rütbesinden çıkarıldı ve üç yıl boyunca yönetici pozisyonlarından men edildi.
Yasağın Mart 2021’de sona ermesinin ardından, Tim Paine geçen yıl bir “cinsel mesajlaşma” skandalı nedeniyle istifa ettiğinde Smith, Cummins lehine kaptanlık için göz ardı edildi.
Smith, o zamandan beri bir günlük kaptan kol bandı için tekrar diskalifiye edildi ve yine Aaron Finch emekli olduktan sonra Ekim ayında Cummins’e verildi.
T20 kaptanı Finch’in geleceği, Avustralya’nın kendi Dünya Kupası’nda yarı finale çıkamamasının ardından havada kalıyor, ancak Smith umudunu kaybetmemeyi öğrendi.
“Hemen hemen evet. Oldukça üşüyorum, bu yüzden burada veya orada bir oyun oynamamı isterlerse, bunu yapmaktan çok mutlu olurum” dedi.
“Ama evet, Patty adam. Elimden geldiğince ona yardım edeceğim ve destekleyeceğim.”
Geçen yıl Cummins bowling ayakkabılarına adım atan Kane Richardson’dı, ancak bu sefer Victoria Quick Scott BolandHome Ashes sırasında bir kült kahraman olmak için bilinmezlikten koparılan.
Avustralya’nın Testleri oynayan ikinci Yerli Avustralyalısı Boland, üç Ashes maçında 18 kaleyi aldı ancak Ocak ayındaki Hobart’tan bu yana görülmedi.
Smith, “Güzel bir yedek,” dedi.
“Test kriketinde ortalama 10’a sahip olduğunu düşünüyorum… Eminim bizim için başka bir harika iş çıkaracaktır.”
Perth’deki yenilgi marjına rağmen, Batı Hint Adaları utanmaktan çok uzaktı ve kaptandan cüretkar bir yüzyılla beşinci güne kadar dayandı. Kraigg Brathwaite.
Smith ve koşu makinesi Marnus Labuschagne sopayla büyüdüğünden, tüm Perth maçında sadece altı gol attıktan sonra daha fazla kaleyi almanın bir yolunu bulmaları gerekecek.
Zorunlu değişiklik olasılığıyla, Batı Hint Adaları’nın tırmanması gereken bir dağ var.
Hem Kemar Roach hem de hızlı arkadaşı Jayden Seales, her yerdeyken hemşirelik yaralarıdır. Kyle Mayers omuz sorunu var ve bowling oynaması pek mümkün değil.