Slovak tartışmalarında neden. Fico’yu Mike, Sulko ve Pellegrini ile eşleştirin

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Son haftalarda seçim öncesi anketlerde istikrarlı bir şekilde üst sıralarda yer alan partilerin başında Fico, imeka ve Pellegrini yer alırken, Sulk SaS’ını Ulusal Konsey’e seçilmenin eşiğine getiriyor.

Tartışma sırasında siyasiler, fiziksel çatışmaların da yer alacağı mevcut kampanyanın şekline değindi. Sulko’ya göre pli agresif. Biz biraz yasaklar cumhuriyeti gibi davranıyoruz çünkü yurt dışında da Slovakya bu bağlamda konuşuluyor. kaosun parlamentodan sokaklara yayıldığını söyledi.

Fico yalnızca dövüş gününe gelmediğini kaydetti ve Pellegrini, kendisine göre siyaseti kabalaştıran ve popülerleştiren Igor Matovie gibi uzmanlar göz önüne alındığında bir şeyler olabileceğini söyledi. Bu tartışmada Fico, tartışmanın onuru için başvuran moderatöre iki kez hakaret etti.

f Smru, sosyal, Avrupa yanlısı ve anti-faşist bir hükümet kurmak istediğini söyledi. Bunu akılda tutarak, kabinenin bir holding olmaması için bir araya getirilebileceği iki partinin bir örneğini burada bulabilirsiniz. Uzun süredir Smr’nin olası koalisyon ortağı olacağı konuşulan aşırı sağcı Cumhuriyet ile işbirliğini sessizce dışladı.

Dördüncü tartışma, OLaNO partisi ve OLaNO hareketinin eski başbakanının yaklaşık yüzde beşi, partinin lideri Igor Matovi adına merkezde gerçekleşen canlı tartışmanın devamı niteliğindedir. Boris Kollr, Slovak Ulusal Partisi başkanı Andrej Danek, aşırı sağcı Cumhuriyetçi Milan Uhrek ve Kesansko-Demokratik hareketin başkanı Milan Majerskho.

Örneğin politikacılar, Slovakya’yı kimin soyduğu ve davanın arkasında kimin olduğu konusunda tartışırken, aynı zamanda saldırıya uğrayan Ukrayna’ya yardım konusunda da tartışıyorlardı. Ukrayna’da her toprak parçası için savaştığınızı ve askerlerin kanının aktığını biliyorum. Ancak bu, biri size yardım ettiğinde onu yargılayabileceğiniz ve rüşvetle tehdit edebileceğiniz anlamına gelmez. Kollr, Kiev ile Varava arasında Ukrayna tahılı konusunda yaşanan mevcut anlaşmazlığa atıfta bulunarak, Polonya’nın böyle bir adım atmasına hiç şaşırmadım dedi.

Ukrayna, ambargoyu sürdürme kararı nedeniyle Slovakya, Polonya ve Macaristan’ı Dünya Ticaret Örgütü’ne (DTÖ) şikayet etmişti. Kiev daha sonra Slovakya’nın DTÖ’de şeffaflığı konusunda ısrar etmeyeceğine söz verdi.

Matovi, Polonya’nın Ukrayna’ya silah tedarikini durdurma kararı hakkında yorumda bulunarak, Başkan Zelenskyy’nin bunun için yalvardığını söyledi. Cumhurbaşkanının bugün Polonya ve Slovakya’yı ziyaret etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Ona göre Polonya, Ukrayna’ya olağanüstü yoğun bir şekilde yardım etti. Bana bir parmağını ver, bütün elimi koparır. Zelenskyi de elin tamamının böyle olmasını istediğini ifade etti.