Slovak milletvekili Ľupták fiziksel saldırıya uğradı, polis şüpheliyi gözaltına aldı

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Bunun siyasi amaçlı bir akış olacağını düşünmüyorum, Dennk N gazetesine göre tonk'a kamu sahibi olduğumu söylerdim, dedi. Buna göre milletvekili Turianske Teplice kasabasında bir pansiyon kiralıyor. Gecikme. uptk, olayın çocuklu annelere pansiyonun kirasını iptal etmesinden sonra meydana geldiğini söyledi.

Ona göre kadınlar uygunsuz davrandılar, sakin olamadılar ve alkolün etkisi altındaydılar. Kadınların motosiklete yaklaştığını ve içlerinden birinin kafasına yumruk attığını iddia etti. Bunun sonucunda milletvekili düşerek bacağını yaraladı.

Bana verdiği yaralar çok kötü değil, birkaç morluk ve kaval kemiğimde gerginlik var. Hükümet partisi üyesi hastaneye kaldırıldığını söyleyerek yaranın iyileşmesinin altı hafta süreceğini söyledi. Polis, mağdurun kazada bacağını yaraladığını ancak sağlıklı ve nispeten özgür olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Uptk bu hafta muhalefetin dikkatini çekti ve yıl ortasında Kiev'deki çocuk hastanesine yapılan son saldırının arkasında Rusya'nın olduğundan şüphe etti. Bu tür olayların olduğu, Rusya Federasyonu'nun bunları yaptığı konusunda bilginiz var mı? Şahsen orada mıydınız? diye sordu milletvekili Bety Jurk, toplantıda Slovak parlamentosunun akışı kınamasını önerdi. Teklif kabul edilmedi.

Biz ona oy vereceğiz ama durum böyle değil. SNS üyesi, ana akım medyanın ne diyeceğini bir süredir bilmiyorum bile diye ekledi. Partinin başında Rusya yanlısı birçok yılı geride bırakan Andrej Danko bulunuyor. Denk Postoj Uptka, kendisine göre Kiev hastanesine giden akışın arkasında kimin olduğunu sorduğunda şu cevabı verdi: Bunun versiyonları var. Muhtemelen gerçeği kurttan sonra öğreneceğiz. Bu nedenle, çatışmanın her iki tarafı da tamamen açık ve haklı çıkana kadar, Rusya'nın sivil tarife akışı nedeniyle doğrudan kınanmasını desteklemeyeceğim.

Fico'ya düzenlenen suikast girişiminin ardından Slovak siyasetçiler toplumdaki gerilimin azaltılması çağrısında bulundu ancak bazıları sözlü saldırılarını sürdürdü ve başbakanlığa geçişin muhalefet ve medyanın faaliyetlerinin sonucu olduğunu iddia etti. Fico, suikastın ardından ilk kez kamuoyu önüne çıktığında, kendisine defalarca yakın mesafeden saldıran tonka'nın Slovak muhalefetinin bir aktivisti olduğunu kırmızıyla ilan etti. Ayrıca partinin gecikmesini, AB'deki ölümleri, Slovak sivil toplum kuruluşlarını, aktörleri ve medyayı da eleştirdi.

Daha sonra Fico, aralarında eski adalet bakanı ve muhalefetteki Özgürlük ve Dayanışma partisi üyesi Mrie Kolkov'un da bulunduğu Slovak muhalefetinin temsilcilerine saldırmaya devam etti. İkili, bu hafta birinin onlara ERPAC istasyonunda hemşire olduğunu söylediğini ve olayı Fitz'in eylemleriyle ilişkilendirdiğini söyledi.