Shivam Mavi, Hardik Pandya’yı etkilemek için Sri Lanka’ya karşı bir maç istiyor, diyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Pek çok sakatlığın üstesinden geldi ve yerli krikette zorlu sahaları tamamladı. Şivam Mavi Hintli kaptanın iradesi Hardik Pandaya Sri Lanka’ya karşı yaklaşan ev serisinde parlamak için bir şans.
Gujarat Titans tarafından IPL mini müzayedesinde 6 crore karşılığında alıkonulduktan bir hafta sonra Mavi, 3 Ocak’ta Sri Lanka’ya karşı oynayacağı sonraki üç T20I için Hindistan’ın T20 kadrosuna seçilerek kariyerinde bir başka önemli anı daha kutladı. Bombay’da.
24 yaşındaki oyuncu, Hardik’i yüzüstü bırakmayacağından emin.
“Hardik Pandya her oyuncuyu destekler. O harika bir lider. İlk bakışta IPL şampiyonu olmak çok zor ama başardı. Gujarat Titans’ı önden yönetti ve şampiyon oldu. Sakin bir lider ama başarılı oldu.” bazı cesur kararlar,” 24 yaşındaki PTI’ye özel bir röportajda söyledi.
“Kaptan olarak, Hardik Bhai çok anlayışlı ve usta bir taktikçi. Kimi ne zaman atacağını ve kimi terfi ettireceğini çok iyi biliyor. Benim için kolay olmayacağını biliyorum ama sadece bir oyun kazanmayı umuyorum.” ” , orada performans sergileyin ve Hindistan’da müdavim olun.”

Ancak Kolkata Knight Riders ile zorlu bir 2022 IPL sezonunun ardından, 7,25 Rs yükselttikten sonra 10,31 ekonomik oranla altı maçta sadece beş kaleyi aldığı zorlu bir 2022 IPL sezonunun ardından milli takıma giden Mavi için kolay olmadı.
Ağlara geri döndü ve bowlingine, özellikle de ölümcül bowling becerilerine varyasyonlar getirmek için saatlerce çalıştı ve fedai ve yorker’ı repertuarına dahil etti.
Mavi, bu yıl yerel beyaz top müsabakalarında Uttar Pradesh için etkili olduğundan, Syed Mushtaq Ali Trophy T20 turnuvasında 10 wicket ve Vijay Hazare Trophy’de 14 kafa derisi aldığından, çabalar sonuç vermiş gibi görünüyordu.
Mavi, “Başka bir şey yapmadım. Sadece ağlarda çok çalıştım. Hız üretebileceğimi biliyorum, bu yüzden bowlingime çeşitlilik getirmeye odaklandım. Bu yıl daha tutarlı hale geldiğimde bunun karşılığını aldım” dedi.
“Uttar Pradesh takımındaki birçok yaşlı oyuncu, yine Noida’dan olan Anureet Singh ve Parwinder Awana gibi bana yardım etti. Bana nasıl bowling oynayacağımı, nasıl plan yapacağımı öğrettiler.”
2018’de Shubman Gill ve Prithvi Shaw ile birlikte Hindistan’ın U-19 Dünya Kupası’nı kazanan takımının önemli bir üyesi olan Mavi, sonunda sabırlı bir yaklaşımın meyvesini verdiğini söyledi. Ayrıca kariyerinin başında sakatlıklarla uğraşmak zorunda kaldı.

“Ülkenizi temsil etmek harika bir duygu ve gurur verici bir an. Shubman ve Prithvi benim için Hindistan’da ilk kez sahneye çıktılar, ancak bunun doğru an olduğunu biliyordum. Her bireyin şansı ve zamanı vardır.”
Son IPL’deki düşük performansına rağmen Mavi, bu yılki IPL mini müzayedesinde iyi bir fiyat alacağından emindi ve aynı zamanda istediği takımı da kazandı.
“Evet, Rs 5 ve 6 crore civarında bir şey bekliyordum. Bu, tutarlı performansımın sonucudur. Her zaman GT’de olmak istedim çünkü yönetimlerinin çok iyi olduğunu duydum. GT, Hardik bhai ve (Ashish) Nehra bhai’ye sahip. Oyundaki en iyi iki düşünür” dedi.
Gelişim yıllarında üst düzey bir topa vuran oyuncu olarak başlayan Mavi, gençlik koçu Phoolchand Sharma altında gerçekten hızlı bir bowling oyuncusuna dönüştü.
“Bir topa vuran oyuncu olarak başladım, ama ben de filelere karşı bowling oynardım, ancak daha sonra gerçek bir vurucu olmak için gerekli vuruş becerilerine sahip olmadığımı fark ettim. Bir süre sonra, bowlingin bana vurmaktan daha çok yakıştığını fark etmeye başladım. .
Güney Afrikalı hız ustası Dale Steyn’i idolleştiren Mavi, “Çok yönlü bir bowling oyuncusu olmak benim için daha iyi bir seçenek olur,” dedi.
Phoolchand Sharma, Mavi’nin Hindistan’a çağrılmasının ardından anlaşılır bir şekilde kendinden geçmişti.
“Shivam 10 yaşındayken bana geldi. Bir topa vuran oyuncu olarak başladı, ancak ara sıra ağlar için bowling oynadı ve çok agresif bir atıcıydı. O bir dövüşçü ve harika bir maç oyuncusu. Baskı altında çok iyi oynuyor, Sharma söz konusu.