“Sansasyon yaratmayı başaramadınız.” Muhalefet, Pilsen belediye başkanını Pavel'i kabul etmemekle suçluyor

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Zarzyck, bir Sayın Başkan konusunda hayal kırıklığına uğradığım için bir 'a' aramak bile istemiyorum, dedi.

Örneğin Peter Pavlov'a, gelirin değerlendirilmesini düzenleyen yasayı imzaladığını söyledi. Başkan partizan değildir ve hükümet koalisyonunun üyelerinden biridir. Ve bu benim için kesinlikle kabul edilemez, dedi.

Zarzyck bu görüşünü sosyal medyada da yayınladı. ODS, TOP 09 ve KDU-SL'den muhalefet temsilcileri, belediye başkanının kamuoyuna sunulan pozisyonunun uygunsuz olduğunu ilan etti ve belediye başkanı olarak, Zarzycko'nun aksine Petr Pavel'in başkan olmasını isteyen şehri ve halkı temsil ettiğini hatırlattı.

Yardımcıları STAN'dan Ale Tolar ve Pirt'ten Pavel Bosk da belediye başkanının serbest bırakılmasını onursuz bir şey olarak nitelendirdi ve cumhurbaşkanını şehrin kurtuluşunu kutlamak için Mayıs ayında Özgürlük Kutlaması'na davet etmek istediklerini söyledi.

Buna yanıt olarak ANO'dan belediye başkan yardımcısı Lucie Kantorov, geçen yıl Erven'de Peter Pavel'i bir kutlamaya bizzat davet ettiğini belirtti. bana içtiğini söyledi. Geleceğimizi kesin olarak biliyoruz. Başkanın etkinliğinin burada düzenlenmesi bizim için memnuniyet verici olacaktır, dedi.

Başkan Özgürlük Festivali'nde içerse belediye başkanı da içer

Perşembe günü belediye başkanı, temsilcilere, cumhurbaşkanının bölgenin nvtv'si sırasında belediye binasını ziyaret etmemesi gerektiğini belirtti ve örneğin Petr Pavel'in Pilsen şehrinin balosuna davet edildiğini belirtti.

ODS'den eski belediye başkanı Pavel Indel, Roman Zarzycki'ye, Başbakan Petr Fiala veya ODS'den Ulaştırma Bakanı Martin Kupka da dahil olmak üzere devletin diğer temsilcileriyle cumhurbaşkanı önünde görüşmeyi reddettiğini söyledi. Bu, bundan bir medya sansasyonu yaratmak istemenizle ilgili. Bu benim işime yaramadı. İndel, bundan kurtulmak için bir anlaşmaya varmaya çalışın, dedi.

Kültür Bakanı, ODS temsilcisi Martin Baxa, Zarzycki'ye ANO için seçilmiş olmasına rağmen tüm şehrin belediye başkanı olduğunu ve bu nedenle siyasi beyanlarında bir sanatçı olduğunu dikkate almasını tavsiye etti: BİRLİKTE sizinle aynı fikirdeyim dl, Pilsen belediye başkanının başkana bile kendisini bu şekilde tanımlamaması gerektiği gerçeğini birleştiriyor.

Roman Zarzyck ise sosyal medya üzerinden bazı eleştirel tepkiler aldığında bile çoğunun olumlu olduğunu iddia etti. Primtor defalarca başkanın Özgürlük Kutlaması'na davet edildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı daveti kullanırsa şehrin belediye başkanı olarak elbette kabul ederim” dedi.