Sam Curran, IPL müzayede tarihindeki en pahalı alım oldu, Mumbai Aussie Cameron Green için 17.5 crore ödedi | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Çok yönlü İngilizce Sam Curran Cuma günü Hindistan’ın Premier Lig müzayedesinde şimdiye kadarki en büyük satın alma olurken, moolah içinde sarsıldı. Avustralya’nın 2022 T20 Dünya Kupası’nda Turnuvanın Oyuncusu olan 24 yaşındaki Curran, Punjab Kings tarafından akıllara durgunluk veren 18,5 Rs’ye satın alındı.
2021’de Güney Afrika’dan Chris Morris, Rajasthan Royals tarafından 16,25 Rs’ye satın alındığından IPL müzayedesinin en büyük satın alıcısı oldu. Yeni rekora göre Curran, müzayede tarihindeki en pahalı alım oldu.

WhatsApp görüntüsü 23.12.2022, 20:48:47.

Curran için yoğun bir teklif, Mumbai Kızılderilileri, Royal Challengers Bangalore, Rajasthan, Chennai Super Kings, Lucknow Super Giants ve Punjab’ın küreklerini hararetle kaldırmasıyla başladı. Daha önce 2019’da Pencap’ı temsil eden Surrey kriket oyuncusu sonunda eve dönüş yolunu buldu.

Her şeyin başladığı yere geri dön! Dört gözle bekliyorum
🦁
https://t.co/1lpsK8fX4V

— Sam Curran (@CurranSM) 1671794061000
“Dün gece pek uyumadım, biraz heyecanlıydım, ayrıca müzayedenin nasıl gideceği konusunda gergindim. Ama evet, yaptığım şeyi elde etmeyi başardığım için kesinlikle bunalmış ve inanılmaz derecede alçakgönüllüydüm. Bunu almayı hiç beklemiyordum,” dedi Curran, Star Sports’ta.
Avustralyalı çok yönlü Cameron Green, Delhi ile gergin bir ihale savaşının ardından Mumbai tarafından kaçırıldığında dünyanın önde gelen kriket ligindeki ilk evini buldu. Mumbai, günün en yüksek ikinci alımı olan 23 yaşındaki oyuncu için 17.50 Rs ödedi.

Akash Ambani (Cameron Green hakkında): “O, takip ettiğimiz bir oyuncu ve tam da ihtiyacımız olan şey olduğunu düşünüyoruz.”#OneFamily… https://t.co/qZiAN2LXcr

– Bombay Kızılderilileri (@mipaltan) 1671791144000
Çok yönlü başka bir İngiltere oyuncusu ve T20 Dünya Kupası kazanan takımının bir parçası Ben Stokes Chennai tarafından 16.25 Rs karşılığında kapıldı ve Lucknow Super Giants’ı yüzüstü bıraktı.

Lucknow, küstah Batı Hintli solak Nicholas Pooran’ı 16 crore Rs karşılığında listelediklerinde büyük oldu ve 27 yaşındaki çocuğu müzayede tarihindeki en pahalı Karayip oyuncusu yaptı.
2018’den beri Kolkata ile birlikte olan Shivam Mavi, Gujarat’ın onu müzayede masasında 6 crore Rs (taban fiyatı 40 lakh) karşılığında kapmasıyla günün en pahalı sınırsız Hint alımı oldu. DC, Bihar denizcisi Mukesh Kumar’ı Hindistan’daki en yüksek ikinci sınırsız satın alma işlemi için 5.5 Rs’ye satın aldı.

WhatsApp görüntüsü 23.12.2022, 17:17:25.

Jammu’dan Vivrant Sharma, Haydarabad tarafından 2,6 crore Rs’ye kapıldı. 23 yaşındaki oyuncunun taban fiyatı 20 lakh Rs idi.

WhatsApp görüntüsü 23.12.2022, 16:53:19.

İngiliz Harry Beck, daha önce müzayede işlemleri sırasında 23 yaşındaki Sunrisers Haydarabad tarafından 13.25 Rs gibi büyük bir Rs karşılığında mühürlendiğinde gafil avlandı. Taban fiyatı 1,5 Rs olan Brook, Haydarabad’ın yanı sıra diğer iki franchise olarak Bangalore ve Rajasthan ile üçlü bir teklif savaşı gördü. Meyilli, taban fiyatının 8 katından fazlasına kapıldı. En büyük çantayla müzayedeye çıkan Haydarabad merkezli franchise, açılış oturumunda Brook’u mühürlemek için RCB ve RR’yi geride bıraktı.
Geçen yıl Punjab’ı yöneten ancak sezonun ardından serbest bırakılan Mayank Agarwal da SRH tarafından 8.25 Rs karşılığında yakalandı. Mayank’ın taban fiyatı 1 crore Rs idi.
Eski Haydarabad kaptanı Kane Williamson, çekicin altına giren ilk oyuncuydu ve hüküm süren şampiyonlar Gujarat Titans tarafından 2 crore Rs taban ücreti karşılığında kapıldı.
Gözden düşen Hintli topa vuran oyuncu Ajinkya Rahane, Chennai tarafından 50 lakh Rs taban ücreti karşılığında kapıldı, Delhi ise Manish Pandey’in hizmetlerini 2.40 Rs karşılığında satın aldı.
Güney Afrikalı kaleci topa vuran oyuncu Heinrich Klaasen de Haydarabad tarafından 5.25 Rs karşılığında yakalandığı için makul bir miktar topladı.

WhatsApp görüntüsü 23.12.2022, 16:14:29.

Son baskıda Lucknow için oynayan Windies çok yönlü Jason Holder, Rajasthan tarafından 5.75 Rs karşılığında kapıldı.
Zimbabwe’den Sikander Raza ve Windies’den Odean Smith, Punjab ve Gujarat tarafından sırasıyla 50 lakh Rs’lik temel ödülleri için seçildi.
Hindistan kıdemli denizciler Jaydev Unadkat ve Ishant Sharma da sırasıyla LSG ve DC tarafından 50 lakh Rs temel ödülleri için kapıldılar.