Sainik Okul Danışmanlığı 2023: 1. Tur Danışmanlık sonuçları pesa.ncog.gov.in adresinde duyurulmuştur, ayrıntılar burada

ManK

New member

AISSA 2023: Tüm Hindistan Sainik Okulu Kabul rehberliği, AISSAC 2023 Sainik okulu 2023 için 1. Tur Danışmanlık sonucunu yayınladı. İlk tur danışmanlık için başvuran öğrenciler, resmi web sitesinden sonucu görüntüleyebilir ve indirebilir. pesa.ncog.gov.in.
Öğrencilerin şuraya erişimi vardır: Sainik Okul Danışmanlığı Sonuç 2023 sadece resmi portalda ‘Kullanıcı adı’ ve ‘Şifre’ ile giriş yaparak. Geçici olarak kontenjan tahsis edilen tüm adayların 21 Mart 2023 saat 12:00’ye kadar Kabul Et/Yeniden Değerlendir/Çıkış seçeneklerini tercih etmeleri rica olunur.
(a) Kabul Et: Bir aday, tahsis edilen koltuğu kabul ederse, kabul formalitelerini (belgelerin tıbbi ve fiziksel doğrulaması) belirtilen süre içinde tamamlamalıdır.
(b) Yeniden Düşünün: Aday, tahsis edilen koltuktan memnun değilse, kalan boş koltuklar için bir sonraki danışmanlık turuna katılmak üzere ‘Yeniden Değerlendir’ seçeneğini seçebilir.
(c) Çıkış: Bir aday ‘Çıkış’ seçeneğini seçerse, adayın mentorluk sürecinden çıktığı kabul edilecek ve başka bir aday bir mentorluk turuna katılamayacak veya AISSEE 2023 liyakatine dayalı bir okula kabul talebinde bulunamayacak.
İndirmek: Sainik Okul Danışmanlığı Sonuç 2023
Sainik Okulu 1. Tur Danışmanlık Sonucu 2023 Nasıl Kontrol Edilir?
1. Adım. pesa.ncog.gov.in/sainikschoolecounselling adresindeki resmi web sitesini ziyaret edin
Adım 2. Ana sayfada ‘Kaydol’ seçeneğini tıklayın ve bilgilerinizle giriş yapın
3. Adım. AISSAC 2023 sonucunuz ekranda görünecektir.
Adım 4. Danışmanlık sonucunu indirin ve sonraki işlemler için yazdırın

Buraya bak: Danışmanlık süreci için gerekli belgelerin listesi
Adaylar, tahsis teklifini kabul etmek için son tarihin 21 Mart 2023 olduğunu ve doğrulamanın (fiziksel ve tıbbi) 20 Mart ile 4 Nisan 2023 arasında gerçekleştirileceğini unutmamalıdır.