Ronaldo, Portekiz’in İsviçre’ye karşı oynayacağı maç öncesinde odak noktasında | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
AL RAYYAN (Katar): Geleceği hakkında spekülasyonlar PortekizCristiano Ronaldo ve oyuncu değişikliğinden sonraki patlaması Güney Kore Pazartesi günü İsviçre’ye karşı oynayacakları Dünya Kupası son 16 maçı öncesinde dikkatleri tamamen üzerindeydi.
Geçen ay tartışmalı bir röportajın ardından Manchester United’dan karşılıklı rıza ile ayrılan forvet, Suudi Arabistan’a olası bir transferle bağlantılıydı, ancak Portekiz teknik direktörü Fernando Santos bu konuda hiçbir şey bilmediğini söyledi.
Salı günkü İsviçre maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında Santos, “Onunla bu konuda konuşmadım. “Bunu bilmiyorum. Bu onun kararı. Benim bile haberim yoktu ve buraya geldiğimde duydum.”
Ronaldo’nun geleceği belirsiz, çünkü dünya çapında birçok kulübün onunla sözleşme imzalamakla ilgilendiği bildiriliyor.
Koç, “Dünya Kupası’na odaklandık. Diğer şeyler hakkında hiçbir şey bilmiyorum” dedi.
Ancak Santos, Güney Kore’ye karşı son grup maçında oyuncu değişikliğinin ardından patlaması da dahil olmak üzere oyuncusu hakkındaki soruları yanıtlamaya devam etmek zorunda kaldı ve Ronaldo bunun koçuna yönelik olmadığını, ancak bir rakibin yorumuyla tetiklendiğini söyledi.
Santos, “Evet, hiç beğenmedim. Gerçekten beğenmedim ve o noktadan sonra bu konu kapandı” dedi.
Koç ayrıca, Ronaldo’nun Salı günü İsviçre’ye karşı kendi kadrosunda mı oynayacağı yoksa yedek kulübesinde mi oynayacağı konusunda evindeki spekülasyonlar hakkında yorum yapmaktan da kaçındı.
Santos, “Bu tür bilgileri okumam. Ben takımıma odaklanırım. Antrenmanlara odaklanırız ve anketlere aldırış etmeyiz.” “Her zaman yaptığım şey doğrudan maça odaklanmaktı. Bilginin doğru mu yanlış mı olduğu konusunda endişelenmiyorum.”
Portekiz’in 2006’dan bu yana ilk kez son sekize kalması Santos için önemli.
2014’ten beri görevde olan Santos, “Uzun bir ara verildi… önemli olan bu maç. Portekiz’in her zaman kazanma zorunluluğu vardır,” dedi.
“Bu baskıyı hissetmek bizim için iyi. Bunu istiyoruz ve gerçekten kazanmak istiyoruz. Her maçtan sonra kazanırsanız, bir favoriye daha yakınsınız.”