Rohit Sharma, Shardul Thakur Teknik Direktörü Dinesh Lad, Dronacharya Ödülünü Kazandı | Kriket Haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MUMBAI: Adil bir ödül olarak, Rohit Sharma ve Shardul Thakurgenç antrenör Dinesh Ladi Gençlik İşleri ve Spor Bakanlığı tarafından Pazartesi günü bağışlanan Dronacharya Ödülü Hindistan Takımı kaptanı ve çok yönlü oyuncusu tarafından tavsiye edildikten sonra. Kazananlar ödüllerini 30 Kasım’da başkentteki Rashtrapati Bhavan’da cumhurbaşkanından alacaklar.
Bir sporun en iyi koçlarına verilen Dronacharya için delikanlının adı da Mumbai Kriket Derneği.
“Rohit, Shardul, Siddhesh Lad (oğlu), Harmeet Singh ve diğerleri gibi öğrencilerime çok minnettarım. Destekleri için Rohit ve Shardul’a mesaj attım. Onlar sayesinde bu ödülü kazandım. Ayrıca onların ailelerine de minnettarım. bana güvenlerini gösterdiler Mutluyum çünkü hayatım boyunca spora verdiğim tüm yıllar haklı olarak ödüllendirildi Bugün en mutlu insanım çünkü 32 yıl önce 1990’da gurum, antrenörüm Ramakant Achrekar bu ödülü aldı ve o bu ödülü kazanan son Mumbai kriket koçuydu. O zamandan beri Mumbai’den Dronacharya ödülünü kazanan ikinci kişiyim,” dedi mutlu, duygusal bir çocuk TOI’ye.
Rohit ve Shardul’u üretmenin yanı sıra Lad, birkaç yıl boyunca Mumbai’de oynamaya giden birçok kriketçiye koçluk yaptı, Borivali’deki Swami Vivekananda Okulu’nda hâlâ koçluk yapıyor. Lad ayrıca şu anda Mumbai 14 yaş altı takımının koçu.
“Hiçbir zaman bir ödül kazanacağımı veya bundan para kazanacağımı düşünerek koçluk yapmadım. Son otuz yıldır ücretsiz koçluk yaptım – asla ebeveynlerden para almadım. Bu ödül hayatımın en büyük ödülü. suskunluk” dedi. .
“Bu ödül Maharashtra hükümetini bana memleketimin yakınında, Borivali veya Kandivali’de daha büyük bir arazi tahsis etmeye teşvik edebilirse – şu anda okul çocuklarıma koçluk yaptığım arazi çok küçük – ona sonsuza dek minnettar olurum.” dedi Lad. .