Real Madrid, Brezilyalı 16 yaşındaki dahi Endrick ile sözleşme imzaladı | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MADRİD: Real Madrid, Brezilyalı genci imzalamak için anlaşmaya vardı Endrick itibaren PalmeiralarPerşembe günü takımları açıkladı ve dahiyle bağlantılı bir dizi önde gelen Avrupa kulübünü yendi.
16 yaşındaki forvet, FIFA’nın reşit olmayan oyuncuların yurtdışında oynamasını yasaklayan kuralları nedeniyle Temmuz 2024’te Avrupa ve LaLiga şampiyonlarına katılacak.
Real’in, genç adayı arayan Paris St-Germain, Chelsea, Barcelona, Liverpool, Manchester City ve Manchester United dahil olmak üzere birçok üst düzey kulübü geride bıraktığı bildirildi.
Palmeiras ve Real anlaşmanın detaylarını açıklamadı, ancak Brezilyalı medya grubu Globo, transferin 70 milyon euro (74.88 milyon $) değerinde olacağını söyledi. 2013 yılında.
Endrick resmi bir açıklamada, “Bugün olduğum kişi olmam için bana gereken her şeyi sunduğu, hayallerimden bazılarını gerçekleştirmeme yardım ettiği ve benim ve ailemin başka bir hayali gerçekleştirme isteğine saygı duyduğu için Palmeiras’a teşekkür etmek istiyorum. Palmeiras web sitesinde yayınlanan açıklama.
Real Madrid’e gelene kadar, Palmeiras’a sahada daha fazlasını sunmak için her zaman yaptığım gibi kendimi adamaya devam edeceğim: daha fazla gol, daha fazla galibiyet, daha fazla şampiyonluk ve hayranlarımız için daha fazla eğlence.”
Real, Endrick’in kulübün tesislerini ziyaret edeceğini söyledi ispanya gelecek hafta. Yurttaşları Vinicius Jr. ve Rodrygo da 18 yaşın altındayken Brezilya’dan geldi.
Erken yaşlarda göze çarpan bir yetenek olan Endrick, Palmeiras akademisinde 176 maçta 170 gol kaydetti.
2017’den beri kulüpte olan Endrick, bir aydan kısa bir süre sonra gelmiş geçmiş en genç golcüsü olmadan önce, 16 yıl, iki ay ve 15 gün ile Palmeiras’ın ilk kez forma giyen en genç oyuncusuydu.
O, kulübün tüm yaş gruplarında – 11 Yaş Altı, 13 Yaş Altı, 15 Yaş Altı, 17 Yaş Altı, 20 Yaş Altı ve profesyonel düzeyde şampiyon olan tek oyuncudur.