Rani’yi Hint kadın hokey takımından tutan nedir ve oyuncular arasında bir boşluk var mı? Antrenör Janneke Schopman’ın cevapları | hokey haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: RaniHintli yokluğu kadın hokeyi Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra dizindeki sakatlığın alevlenmesinden bu yana takım, geçen ay Haryana’yı Ulusal Oyunlar altın madalyasına götürmek için formda döndüğünde kötüleşti, ancak yine de Hint kadrosundaki bir yeri kaçırdı. Uluslar Kupası.
Hintli takım, FIH tarafından en iyi Pro League’e katılmaya hak kazanmak için başlatılan yeni bir turnuva olan 11-17 Aralık Uluslar Kupası için İspanya’da Valencia’ya gidiyor. Avustralya ve Yeni Zelanda’nın COVID ile ilgili uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle çekilmesinin ardından Hindistan ve İspanya’ya Pro League’in son sezonunu yedek takımlar olarak oynama şansı verildi.
Nations Cup’a Hindistan ve ev sahibi ülkenin yanı sıra İspanya, Şili, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore ve Güney Afrika da katılacak. Turnuva için Hintli kadro çoktan açıklandı ve 27 yaşındaki Rani’nin yokluğu bir kez daha manşetlere taşındı.

Eski Hindistan kaptanı Rani, bu yılın başlarında Dünya Kupası ve İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları kadrosuna dahil edilmemişti. Bu durumlarda teknik direktör jane schopmanSjoerd Marijne’nin Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra görevi bırakmasının ardından takımın dizginlerini devralan Rani, “Rani hâlâ sakatlıklarından kurtulamadı” demişti.
Rani bu aşamada çekirdek grubun bir parçası olarak kaldı, ancak Belçika’ya karşı bir maçta oynadığı Pro League Avrupa turu dışında takıma seçilemedi.
Rani, Ulusal Oyunlarda formunu ve formunu kanıtlamak için bir şans daha yakaladı ve Haryana’yı podyumun zirvesine çıkarmak için 18 gol attı. Hindistan’ın en etkili kadınlarından biri olma umutlarını artırdı hokey oyuncular ülke için tekrar oynamak için geri dönecekti, ancak o, Uluslar Kupası’nın 20 kişilik kadrosunda yer almadı.
Arada, takımda olası bir bölünme hakkında bazı sosyal medya gönderileri oldu.

Timesofindia.com Koç Schopman’a ulaştım. Koç Schopman, tüm zor soruları yanıtladı ve takımın Tokyo Olimpiyatları’ndaki tarihi dördüncülükten bu yana, Uluslar Kupası’nı dört gözle beklerken kaydettiği ilerleme hakkındaki düşüncelerini paylaştı.
Takım, Nations Cup’a nasıl hazırlanıyor?
Bizim için ilginç bir mücadele olacağını düşünüyorum çünkü Pro League’de oynadığınızda en iyi ülkelere karşı oynuyorsunuz. Kaybederseniz, onların (Pro League’deki takımlar) daha üst sıralarda yer almaları açısından bu normaldir. Bu turnuvada (Uluslar Kupası) yalnızca bir üst sıradaki rakip vardır, İspanya (Hindistan 8 numara ve İspanya 7 numara). Yani bizim için biraz farklı. Yaklaşımımızı mutlaka değiştirmez. Bence kendi başımıza oynamalıyız.
Görmek ilginç olacak, daha fazla topa sahip olma şansımız var ve bu, son birkaç aydır uyguladığımız bir şey, nasıl daha iyi sonuçlar alabiliriz. Penaltı köşe ataklarımıza, nasıl daha çeşitli ve daha tehditkar olabileceğimize baktık. Bunun ilginç bir meydan okuma olacağını düşünüyorum. Antrenman ortamında iyileştirmeler yapıyoruz, bu yüzden turnuvada bunu yapıp yapamayacağımızı görmek önemli olacak, çünkü saldırmak için fazla alanımız olacağını düşünmüyorum.

Schopman-toi-1280

(Hindistan koçu Janneke Schopman’ın dosya görüntüsü – TOI Fotoğrafı)
Hindistan ile koçluk döneminiz şu ana kadar iki büyük görevle sonuçlandı: dokuzuncu bitirdiğimiz Dünya Kupası ve bronz madalya kazandığımız İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları. Şimdiye kadarki koşunu nasıl görüyorsun?
Sadece sonuca değil, performansa bakmayı seviyorum. Pro League’de (geçen sezon) çok şey öğrendiğimizi düşünüyorum. Bence Dünya Kupası sırasında sonuca bakarsanız, iyi değildi. Buna kesinlikle katılıyorum. Hayal kırıklığı yarattı. Aynı zamanda takımın ve bireysel oyuncuların kapsamlı bir değerlendirmesini yaptım ve takım olarak çalışmanın nerede (gerekli) olduğu ve bireysel oyuncular için çalışmanın nerede (gerekli) olduğu konusunda kesin sonuçlara vardım.
Commonwealth Games’e çok kısa bir ön süremiz vardı (Dünya Kupası’ndan sonraki süre) ve ekibin tepkisinden gerçekten memnun kaldım, kendi başımıza gidebildiğimiz ve o turnuvadaki aksiliklerle başa çıkabildiğimiz yer. Bence İngiltere’ye karşı iyi bir oyun oynadık ama kaybettik. Avustralya’ya iyi bir maç (mücadele) verdik, maalesef penaltı atışlarında kaybettik. Bence bu aksiliklerden sonra geri dönmek, ekip olarak görmek istediğim zihniyetle kesinlikle doğru yönde ilerlediğimizi gösteriyor.
Sanırım Aralık ayındaki bu turnuva (Uluslar Kupası) bana ‘takım olarak bir sonraki adımı atabilir miyiz? O zihniyeti, birlik ve mücadele ruhunu devam ettirebilir miyiz? Bireysel olarak bir şeyleri geliştirebilir miyiz?’ Bu yüzden bir sonraki adımı atmak için bireysel oyunculara bakıyorum. Bunu gerçekten görmek benim için önemli bir odak noktası olacak.
Rani’nin Hindistan takımında devam eden yokluğunun ardındaki sebep nedir?
Bir oyuncu hakkında asla bireysel olarak yorum yapmam, genellikle basın bültenlerinde. Şu anda kampta 33 oyuncumuz var. Bu yazdan sonra bir seçme kampı yaptık ve şu anda gruptan çok memnunum. Çok rekabetçi bir grup. Son iki aydır arıyorum ve seçme denemeleri yaptık. Ekibimle birlikte izledim ve ‘tamam, bu 20 oyuncu bize ve Hindistan’a en iyi başarı şansını verecek’ kararına vardım. Ben böyle bakıyorum.
Ama bireysel olarak sorarsanız, Rani neden seçilmediğini biliyor. Programa bağlı, çok çalışıyor ve takıma geri dönmek istiyor ve bunu biliyorum.

2008’de 14 yaşında ilk çıkışından 2️⃣5️⃣0️⃣ uluslararası maçına kadar, ne şampiyon Rani Rampal… https://t.co/t2SJn4geyH

— Olimpik Khel (@OlympicKhel) 1654952682000
Uluslar Kupası için takımı seçerken Rani’nin Ulusal Oyunlardaki performansı dikkate alındı mı?
Evet. Bildiğiniz gibi ben de oradaydım (Ulusal Oyunlarda). Ulusal Oyunlarda A Milli Takım’ın (Hindistan) bir parçası olan herkesin oynadığını gördüm… Yani performanslarını hesaba katmadım. Yine seçim kampı, üç haftalık Ulusal Oyunlar ve ardından buradaki kamp (Bengaluru) (bu dikkate alınır). Yani kesinlikle bakılmıştır.
Takım içinde bir bölünme veya bölünme hakkında bazı sosyal medya gönderileri oldu. Bunun için herhangi bir gerçek var mı?
Sosyal medyayı pek göremiyorum. Yani insanların bunu nasıl duyduğunu, bilginin nereden geldiğini bilmiyorum. Geçen yaz performansımızdan, takım birlikteliğimizden çok memnundum. Son iki ayda bir düşüş görmedim. Yani şu anda güçlü bir birim, güçlü bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. İnsanlar performans sergilemek ister, insanlar çok çalışmak ister. Yani aslında oldukça mutluyum. Bir koç olarak her zaman tüm bilgileri alamazsınız, ancak takımdaki oyuncularla iyi bir ilişkim olduğunu düşünüyorum. Yani bir sorun olsa haberim olurdu.