Rajouri’de SAMAGRA projesi kapsamında onaylanan 123’e karşı 116 akıllı sınıf kuruldu

ManK

New member
Jammu, 11 Kasım: toplam 116 Akıllı sınıflar altında yaptırım uygulanan 123 aleyhine kurulmuştur. SAMAGRA projesiYetkililer, kalan yedi vakada küçük sorunlar bildirildiğini söyledi.
Bu bildirildi Bölge Kalkınma Komiseri RajouriDün ilçe devlet okullarında akıllı sınıfların kurulmasının fiziksel ve mali durumunu değerlendirmek için bir toplantıya başkanlık eden Vikas Kundal.
Komiser yardımcısı halihazırda kurulmuş olan akıllı sınıfların işleyişini değerlendirdi.
DC Rajouri Kundal, modern eğitim sisteminde akıllı sınıfların kullanışlılığına vurgu yaparak, bu tesislerin daha fazla öğrenciyi okula çekmeye ve okulu bırakma oranını düşürmeye yardımcı olduğunu söyledi.
“Akıllı okul sisteminin tanıtımı, eğitimi daha ilginç hale getirmeye yardımcı olacak, çünkü her şey resim ve videolarla öğretilecek, sınıfı daha etkileşimli ve öğrenmeye elverişli hale getirecek ve daha iyi sonuçlar beklenebilir” dedi.
“Öğretme-öğrenme süreci için giderek daha fazla teknolojinin benimsenmesi ve Milli Eğitim Politikası 2020, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı modları içeren ikili eğitimin kullanımına vurgu yaparken, okullarda akıllı sınıfların kurulması büyük önem kazanmıştır.”
Daha önce, Akıllı Sınıfın düzgün işleyişini engelleyen konulara ilişkin eski bir tartışma da kapsamlı bir şekilde tartışıldı.
Baş Eğitim Görevlisi (CEO) Rajouri, başkana Samagra kapsamında yaptırım uygulanan 123’e karşı 116 akıllı sınıfın kurulduğunu ve yedi vakada küçük bir sorun bildirildiğini bildirdi.
CEO, “Bu arada, TSP kapsamında onaylanan 23 akıllı sınıftan altısı tamamlandı ve geri kalanı çeşitli uygulama aşamalarında ve özürlüler tarafından inşa ediliyor” dedi.