R Ashwin, Rahul Dravid ve destek ekibinin neden Yeni Zelanda turuna ara vermeyi seçtiğini açıklıyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Perşembe günü, eski Hindistan baş antrenörü Ravi Shastri, Yeni Zelanda’ya beyaz top turunun bir parçası olmadığı için Rahul Dravid ve destek ekibinden etkilenmedi.
Şimdi en iyi Hindistan spinner Ravichandran Ashwin, Dravid ve diğer destek ekibi üyelerinin Avustralya’nın son Erkekler T20 Dünya Kupası gibi büyük bir turnuvaya hazırlanırken yaşadıkları zihinsel ve fiziksel yorgunluğa atıfta bulunarak neden ara verdiklerini açıkladı.
Ulusal Kriket Akademisi’nin (NCA) şu anki başkanı olan VVS Laxman, Yeni Zelanda turunun yerine Hrishikesh Kanitkar (vuruş koçu), Sairaj Bahutule (bowling koçu) ve Münih Bali Beyaz top oyunlarında ona yardımcı olan (saha koçu).
“Laxman’ın oraya neden tamamen farklı bir takımla gittiğini açıklayacağım, çünkü bu bile farklı şekilde yorumlanabilir. Rahul Dravid ve ekibi, planlamadan itibaren T20 Dünya Kupası öncesinde son derece sıkı çalıştı. Gördüğümden beri Ashwin, YouTube kanalında “bu yakından, şunu söylüyorum” dedi.
Hindistan’ın Yeni Zelanda’ya beyaz top turunda, Hardik Pandaya T20Is tarafının kaptanı, Shikhar Dhawan ise ODI serisinin kaptanı olacak. Ashwin ayrıca, Yeni Zelanda’nın beyaz top turunun bitiminden sadece bir gün sonra Hindistan’ın Bangladeş’e gitmesi gerektiğine ve bu nedenle Dravid & Co’nun ara vermesine dikkat çekti.
“Her mekan ve her rakip için derinlemesine planları vardı. Bu yüzden sadece zihinsel olarak değil, fiziksel olarak da tükeneceklerdi ve herkesin bir molaya ihtiyacı vardı. Yeni Zelanda serisi bittiğinde, Bangladeş turnesine çıkacağız. Bu yüzden Bu tur için Laxman liderliğindeki farklı bir koçluk kadromuz var” diye ekledi.
Daha önce, 1983 ODI Dünya Kupası’nı kazanan takımın bir üyesi olan Shastri, T20I serisinin açılışından önce sanal bir basın toplantısında Dravid liderliğindeki ana destek ekibine sürekli mola vermenin doğru olmadığını söylemişti. oyuncu-antrenör ilişkisi. .
“Molalara inanmıyorum. Çünkü takımımı anlamak istiyorum, oyuncularımı anlamak istiyorum ve sonra o takımın kontrolünü elimde tutmak istiyorum. Bu molalar, dürüst olmak gerekirse bu kadar molaya ne gerek var? • 2-3 aylık IPL’nizi alıyorsunuz, bu bir koç olarak dinlenmeniz için yeterli. Ama diğer zamanlarda bence bir koç kim olursa olsun uygulamalı olmalı.”