Quintana geri döndü. Yine elitlerle yarışıyoruz. Ekip arayışı ve tramadol vakası hakkında

QasiM

Global Mod
Global Mod
Katalonya'nın başlamasından önce takımın sunumu sırasında sahneye çıktığında, geleneksel taş duvarına rağmen kahkaha attı ve çılgınca el salladı.

İtalyan Giro ve İspanyol Vuelta'nın nasıl geri dönüş yaptığını gösteren açık kanıtlar.

Quintana'nın kariyeri bitmiş gibi görünüyordu. Ama savaştı. Çivi tm O kıpırdanıyordu.

Sezonun yaz aylarından bu yana Movistar'ın devraldığı tyiaticitelet tepesi sayesinde çok mutluyum. Ayrıca bu baştan çıkarmayla ilgili çok güzel anılarım var. Bu ödülü 2016 yılında, dünya turu prömiyerimi burada tamamlamamdan beş yıl önce kazanmıştım.

Ve burada bir değişiklik olsun diye kariyerini yeniden canlandırıyor. Muhtemelen en iyi durumda olmayacağım. Kovid'i geçtim ve gerçekten hastaydım. Ama yavaş yavaş konuya gireceğim. Amacım liderimiz Enrico Masa'ya yardım etmek, diye ekledi.

Hastalanmasa bile en iyi şekilde dayanabilirse yine sorun olur. Aralık ayında İspanyol takımıyla sözleşme imzaladığında göreceli süresinin muhtemelen geri döndürülemez olduğunu düşünüyordu.

MOVISTAR'DAKİ SORULAR. Nairo Quintana, Tour 2019'un on sekiz etabındaki zaferin sevincini yaşıyor

Motivasyonum büyük, kendimde yeni bir enerji buldum. Ancak El Pas gazetesine verdiği demeçte, pek çok yeniliğin var olduğunu açıkladı. Elbette herkes benim tekrar kazanmamı isteyecek. Ben de şarkı söylüyorum. Ancak yeni nesil sürücülerin AB'ye girdiğini anlamam gerekiyor. Ve bende senden on tane var. Bence doğru motorla bile tadı hala güzel, ancak bu süper şampiyonların çoğuyla rekabet etmek son derece zor olacak.

Üstelik düşündüğünüzde ideal olmaktan çok uzak bir yıl geçti.

Pek çok baştan çıkarıcı kilometre, 2023 sezonunun tamamı diken diken oldu. Ben ciddiyim, karanlık parklar olmadan.

Onun tek gerçek kulübü, Esteban Chaves ve Daniel Felipe Martinez'in arkasında olduğu Kolombiyalı ampiont'du. Aksi takdirde, kriterleri ve adı olan bir köstebek, yani amatör bir Güney Amerika klonu satın aldı.

Ayrıca o ve menajer, kendisini alt edebilecek kişilerle bitmek bilmeyen tartışmalarla meşguldü. Sorunlardan dolayı defalarca uçağa binip Avrupa'ya uçmak zorunda kaldı. Yavaş yavaş, Contador'un onu almak istediği AG2R, Astana, Movistar, Bahreyn-Victorious, Education-EasyPost, Intermarch-Wanty ve ikinci bölüm EOLO-Kometa'ya birçok hamle yapacağına dair spekülasyonlar ortaya çıktı.

Jene, bu ihtimal bile işe yaramadı. Sadece başka baştan çıkarıcı kadınlar aradılar ya da kafatası yüzünden ellerini ondan uzak tuttular.

2022'de Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), o yıl Tour de France'dan aldığı iki örnekte tramadolün pozitif bulunduğunu duyurdu. Bu madde ağrıyı maskelemek için kullanılır, ancak performans artmasa da rüya baş dönmesi, uyuşukluk veya dikkat kaybı gibi sağlık riskleriyle ilişkilendirilir. İlk olarak 2019 yılından bu yana UCI düzenlemelerinde kara listeye alınmıştır.

KRALOUP İLE TUR. Nairo Quintana bunu Tour de France'ın on beşinci etabı sırasında Port d'Envalira tırmanışı sırasında yaptı, daha sonra diskalifiye edildi.

Quintana anlaşılır bir şekilde üzgündü: Kariyerim boyunca 300'den fazla doping kontrolüne tabi tutulmadım, bu da yaklaşık 100.000 kişiye denk geliyor. Hiç sorun yaşamadım, neden yapayım ki? Asla doping kullanmamamın ve tramadol bile almamamın birçok nedeni var.

Onun için hiçbir şey ifade etmiyordu. Tour 2022 sonucunda Jüri sıralamasını sildi ve o zamanki işvereni Arka Samsic, hemen yarışmaya katılamayacağını duyurdu.

m, Quintana'nın davası yeni bir işveren arayışıyla başladı.

Geçen Ocak ayında pes etmiş görünüyordu. Bogotá'da bir basın toplantısı düzenledi ve birçok kişi onun şöyle demesini bekliyordu: İşte bu. Ancak kendisi bunu duyurdu: Kolombiyalı bisikletçilerin yaşamı bir mücadele sembolüdür. Belki herkes yoksulluktan, eşitsizlikten ve adaletsizlikten yararlandı ve ben de bir istisna değilim. Bu yüzden gençlere ilham vermek istiyorum. Bana izin verildiği sürece mücadeleye devam edeceğim.

SP̊N RA. Movistar'dan Nairo Quintana aynı formayı İtalyan Giro'da kazandı

Neyi doğruladı. Yıl sonunda Movistar ile sözleşme imzaladı.

Oldukça mantıklı bir adımdı. İlk kez sekiz sezonu Panlej formasıyla geçirdi ve ilk hücumun hayalini kutladı. 2014'te genel olarak Giro'yu, iki yıl sonra da Vuelta'yı kazandı. Tour'da iki kez ikinci oldu ve dokuz etap kazandı.

Eusebio Unzu karanlıkta, Nairo'nun yapabildiklerinin şerefine, arkamıza yaslanıp hiçbir şey yapamayız, dedi. Sözleşmenin imzalanmasında insan unsuru da büyük rol oynadı. Kendisi çok fazla deneyime sahip bir adam, liderimiz Enrico Mas'ın üzerindeki baskının bir kısmını kaldırabilir.

Quintanv, pozitif bulguyu hataların birleşimi olarak nitelendirdi. Belirtildiği gibi tramadol performansı artırmaz. Ayrıca Quintana cezalandırıldığı sırada Dünya Anti-Doping Ajansı'nın WADA listesinde yer almıyordu. Sadece UCI yönetmeliklerinde yasaklanmıştı.

Kolombiyalı, bunun benim için çok duygusal olduğunu açıkladı. O kadar çok uykusuz geceler var ki. Kavurucu güneşin altında bile çocuklarda o kadar çok diken var ki bunu yapabileceğimi gösteriyorum. Ama buna değdi. Ben çok özel biriyim.

Ve burada yine elitlerle baştan çıkarma.