Pune’daki Akademi Okulu, ebeveynleri NEP’i iş başında deneyimlemek için bir günlüğüne ağırlıyor

ManK

New member

Poona: Akademi Okulu (TAS), Pune, ulusal eğitim politikasını deneyimlemek için velileri kampüste bir gün geçirmeleri için ağırladı (SAHTE) okulda pratikte. Okuldan yapılan açıklamada, etkinliğin velilere TAS’ta olup bitenler hakkında bir bakış açısı kazandırmayı amaçladığı belirtildi.
Veliler, çocukları ile birlikte TAS öğretim görevlileri tarafından karşılanarak, kurumun eğitim ve diğer ders dışı faaliyetler açısından işleyişi anlatılarak, velilere çocuklarının neler öğrendiği konusunda iyi bir fikir verildi. Pune, TAS CEO’su Maithili Tambe şunları söyledi: “Öğretmenlerimiz, NEP öğrenme alanlarını günlük öğretimimize aşıladığımız yöntemler konusunda onlara rehberlik etti. Ebeveynlere, TAS’ın NEP’i ICSE müfredatıyla Finlandiya modeline göre nasıl birleştirdiğini açıkladılar. eğitim, verimli bir sınıf işletmek ve aynı zamanda öğrenci gelişimi için mutlu ve sağlıklı bir ortam yaratmak için sahip olduğumuz kaynaklar.”
Çocukları da ebeveynlerle birlikte kampüste seksek oyunuyla sınıfa girme ve bir labirentte sınıflarına giden yolu bulma gibi etkileşimli deneyimler yaşadılar.