Portekizli kahraman Goncalo Ramos, FIFA Dünya Kupası hat-trickini ‘hiç hayal etmemişti’ | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Portekiz‘nin hat-trick kahramanı Goncalo Ramos Turnuvaya ilk başladığında üç gol atmak şöyle dursun, bir Dünya Kupası eleme maçı başlatmayı hayal bile etmediğini söyledi.
21 yaşındaki forvet, beş kez Ballon d’Or kazanan Cristiano Ronaldo için sürpriz bir başlangıç yaptı ve teknik direktör Fernando Santos’u muhteşem bir maç kazandıran performansla ödüllendirdi.
“En çılgın rüyalarımda bile bir Dünya Kupası eleme maçına çıkıp üç gol atacağımı hayal edemezdim” dedi. “Ama maç maç düşünmeli ve maça (Fas ile çeyrek final) hazırlanmalıyız. Bu sonucun şu anda önemi yok. Bir sonraki maçta bunun için gideceğiz.”

Ronaldo Portekiz için ilk maçına çıktığında Ramos sadece iki yaşındaydı ve sık sık 37 yaşındaki oyuncuya olan hayranlığından söz etti.
Lusail Stadı’nda Maçın Adamı’na soyunma odasının – ve Ronaldo’nun – Santos’un sürpriz takım seçimine nasıl tepki verdiği soruldu.
“Dürüst olmak gerekirse, takımda kimse bundan bahsetmedi. Kaptan olarak Cristiano elinden geleni yaptı, yardım etti, bizimle, sadece benimle değil, takım arkadaşlarımla da konuştu” dedi.
“Cristiano Ronaldo her zaman bir rol model oldu, birçokları için bir idol. Ayrıca (Robert) Lewandowski ve (Zlatan) Ibrahimovic’i de seviyorum” diye ekledi.

Portekiz’i çeyrek finale taşıyacak altı gollü performans
🇵🇹
#FIFAWorldCup | #Katar2022

— FIFA Dünya Kupası (@FIFAWorldCup) 1670362016000
Ramos, iki grup aşaması maçında on dakika oynayarak milli takım için sadece dördüncü kez forma giydi.
İlk maçına sadece 17 Kasım’da Nijerya ile Dünya Kupası öncesi bir hazırlık maçında çıktı, 67. dakikada yedek olarak geldi ve 15 dakika sonra 4-0 galibiyette hemen dördüncü golü attı.
Algarve’de doğan forvet, Darwin Nunez’in Liverpool’a satılmasının ardından merkezi forvet olarak daha büyük bir rol üstlendikten sonra bu sezon Benfica’da sahneye çıktı.
Tüm müsabakalarda 21 maçta 14 gol attı ve yeni rolüne hızla adapte oldu.

Bugünün hat-trick kahramanı o topu bırakmıyor
😂
#FIFAWorldCup | #Katar2022

— FIFA Dünya Kupası (@FIFAWorldCup) 1670362869000
“En sevdiğim pozisyon hücum oyuncusu ama geçen yıl Darwin’e destek için oynamam istendi. Onun gidişiyle benim için bir alan açıldığı açık. Şimdi en çok sevdiğim role sahip olmak harika” dedi. yakın tarihli bir röportajda.
Fas’a karşı çeyrek finalde Portekiz üzerindeki etkileyici etkisini sürdürürse, kesinlikle Nunez’in gitmesine neden olan aynı türden büyük para yaklaşımının hedefi olacaktı.
Ancak şimdilik, düşünceleri tamamen Santos’un giderek daha etkileyici olan tarafına katkıda bulunmak üzerine ve başlangıç rolünü bile hafife almıyor.
“Bu beni ilgilendirmez. Her zaman sonuna kadar çalışırım ve umarım bu da açıktır” dedi.