Pele’nin ailesi Noel’de hastane yatağında toplandı | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
SAO PAULO: Akrabalar Pazar günü Noel sabahını birlikte geçirdiler Pele de Sao Paulo Kızının sosyal medyadan yaptığı paylaşıma göre, efsanevi futbolcunun kötüleşen kanser, böbrek ve kalp sorunlarıyla mücadele ettiği hastanede.
Birçok kişi tarafından tüm zamanların en iyisi olarak kabul edilen oyuncunun hayranları, Kasım ayı sonlarında Sao Paulo’da hastaneye kaldırıldığından bu yana iyileşmesi için umutlarını dile getiriyorlar.
Gece yarısından kısa bir süre sonra, Noel Günü başlarken, Pele’nin kızı Kelly Nascimento futbolcunun eşi Marcia Aoki ve diğer aile bireylerinin tedavi gördüğü Albert Einstein Hastanesi’nde toplandığı bir fotoğrafını paylaştı. Pele resimde görünmüyordu.
Kely, “Neredeyse herkes. Mutlu Noeller. Minnettarlık, sevgi, birlik, aile. Noel’in özü. Bize gönderdiğiniz tüm sevgi ve ışık için hepinize teşekkür ediyoruz” diye yazdı.

İsimsiz-2

Çarşamba günü hastane, Pele’nin kolon kanserinin “ilerlediğini” ve “böbrek ve kalp yetmezliğini tedavi etmek için daha kapsamlı bakıma” ihtiyacı olduğunu duyurdu.
O günün erken saatlerinde kızları onun Noel’de evde olmayacağını açıklamışlardı.
Yakın zamanda kuzeydeki Parana merkezli Brezilya Serie B futbol kulübü Londrina’nın teknik direktörlüğüne atanan Pele’nin oğlu Edinho, Noel arifesinde kız kardeşleri Kely ve Flavia Nascimento’ya katılarak tıp merkezine geldi.
Instagram’da futbol yıldızının elini tuttuğunu gösteren bir fotoğraf paylaştı ve altına “Baba… benim gücüm senin” yazdı.

İsimsiz-3

Eski kaleci Edinho, babasının yanında olmadığını yerel basına açıkladıktan bir gün sonra geldi.
Estadao tarafından Cuma günü yayınlanan bir röportajda, “Orada olmak isterdim ama buradaki görevime bağlıyım. Ben doktor değilim, pek yardımcı olamadım.”
Aynı gün Kely, 82 yaşındaki babasına hastanede sarıldığı bir fotoğrafını “birlikte bir gece daha” başlığıyla paylaştı.
Pele, doğdu Edson Arantes do Nascimento, hastaneye kaldırıldığından beri Fransız yıldızdan da dahil olmak üzere birçok destek mesajı aldı. Kylian Mbappetakipçilerini “kral için dua etmeye” çağıran.
Pele, 17 yaşındayken 1958 Dünya Kupası’nı kasıp kavurdu, yarı finalde bir hat-trick ve finalde iki gol daha attı, kendi kariyerinde bir sıçrama yaptı ve Brezilya milli takımı futbol hanedanını başlattı.
Tarihte üç Dünya Kupası (1958, 1962 ve 1970) kazanan tek oyuncudur.
Son yıllarda, “Kral” lakaplı adam kötüleşen sağlıkla uğraşıyor ve halkın önüne çıkması seyrek hale geldi.
Eylül 2021’de bir bağırsak tümörünü çıkarmak için ameliyat geçirdiğinden beri aldığı kemoterapi tedavilerinin sağlık ekibi tarafından yeniden değerlendirilmesi için 29 Kasım’da hastaneye kaldırıldı.