NOC: NOC’si olmayan 1.386 yeni bina, Nagpur Belediye Şirketi araştırması bulundu | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: 288’i eğitim kurumu olmak üzere 1.386 kadar bina itirazsız su yüzüne çıktı. Nagpur belediye şirketi (NMC).
Bu gerçek, yüksek yapıların detaylı bir şekilde incelenmesi ve incelenmesinden sonra ortaya çıktı. reklamcılıkbelediye sınırları boyunca dokuz itfaiye istasyonu tarafından yürütülen endüstriyel ve eğitim binaları.
NMC itfaiye teşkilatı, Maharashtra Yangın Önleme ve Can Güvenliği Tedbirleri Yasası, 2006 kapsamında ihlal edenlere karşı işlem başlatmaya başlamıştır.
Üst düzey bir departman yetkilisi, bu binaların sahiplerinin bu yükümlülüğü istemediklerini söyledi. NOK. “Bu binaların zorunlu tahliyeyi ihlal ettiği tespit edildi” diyen yetkili, “Özel eğitim kurumları, hastaneler ve endüstriyel binalar yangınla mücadele edecek donanıma sahip değildi. Olumsuz herhangi bir olay felaketle sonuçlanabilir.”
Bu binaların ön incelemesi sırasında, maliklerin bina yaptırım planını NMC’nin şehir planlama dairesinden mi yoksa NMC’den mi talep ettiğine dair şüpheler ortaya çıktı. Nagpur İyileştirme Güveni. Departman, Maharashtra Yangın Önleme ve Can Güvenliği Tedbirleri Yasası, 2006 kapsamında eylem başlatmaya başlamıştır. Bu binalarda oturanlara tebligatlar yapılmıştır. Yangın söndürme ekipmanı kurmaları istendi.
Standartları ihlal eden binaların listesinden 149’u yangın söndürme önlemleri almaya başladı. Çoğu da bunun için özel ajansları emanet etti” dedi.
Bakanlık bugüne kadar 1.496’sı konut ve 665’i endüstriyel bina olmak üzere 5.595 binaya NOC verdi. Yangınla mücadele yönetmeliğine de uymadılar. Sadece 903’ü yangınla mücadele uyumluluğunu elde etti.