Nick Kyrgios, Avustralya Açık öncesi baskıyı kucaklıyor | tenis haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
2022’nin ikinci yarısında harika form Nick Kirgios Grand Slam yarışmacıları arasında ve Avustralyalı gelecek ay Melbourne Park’a gittiğinde kendisinden çok şey beklendiğini bilse de, baskıyı kucaklamayı öğrendiğini söylüyor.
Yıllarca süren başarısızlığın ardından, yetenekli ama canlı Kyrgios, Washington’da Citi Açık’ı kazandı ve Wimbledon’da Novak Djokovic’e yenildiği ilk Grand Slam finaline ulaştı.
27 yaşındaki kim Avustralya Açık vatandaşı Thanasi Kokkinakis ile Ocak ayında çift erkekler şampiyonluğunu kazanan ABD Açık’ta da Karen Khachanov’a beş sette yenilerek çeyrek finale yükseldi.
Avustralya Açık tekler turnuvasındaki en iyi sonucu 2015’te çeyrek finaldi ve yurttaşlarının bu sefer sezon açılışı Grand Slam’de çok daha derine inmesini beklediğini söylemek yanlış olmaz.
Perşembe günü yayınlanan bir röportajda Eurosport’a konuşan Kyrgios, “…’Nick Kyrgios’un artık bir Grand Slam kazanmak için meşru bir şansı var’ şeklindeki tüm bu beklentiyle rekabet alanına girmeyi tamamen anlıyorum.”
“Orada çok fazla baskı var, özellikle Avustralya Açık’ta ve Avustralya’daki herkes benden büyük şeyler bekliyor.
Diriyah’a katılan Kyrgios, “Bunu benimsediğimi ve bu zorluğun üstesinden geldiğimi hissediyorum. Kolay değil, onu kanalize etmek, içselleştirmek ve yakıt olarak kullanmak için gerçekten çok çalıştım.” Tenis Kupa Suudi Arabistan’da.
2023 Avustralya Açık, 16-29 Ocak tarihleri arasında Melbourne Park’ta oynanacak.