navodaya.gov.in adresinde açıklanan 9. sınıf kabulleri için JNVST 2023 sonucu; doğrudan bağlantı

ManK

New member

YENİ DELHİ: Navodaya Vidyalaya Samiti, 9. Sınıf Jawahar Navodaya Vidyalaya Seçme Testi (JNVST) 2023 sonuçlarını resmi web sitesinde yayınladı.
Sınava giren adaylar artık sonuçlarını çevrimiçi olarak https://navodaya.gov.in/ resmi web sitesinde görüntüleyebilir ve indirebilir.
bu JNVST 2023 Sonuç öğrenciler ve veliler tarafından merakla bekleniyordu. Navodaya Vidyalaya Samiti, 9. sınıf giriş sınavını 11 Şubat 2023’te gerçekleştirdi ve şimdi sonucu resmi web sitesinde yayınladı. Sınava giren öğrenciler, web sitesini ziyaret edip sicil numaralarını ve doğum tarihlerini girerek sonuçlarını kontrol edebilirler.
JNVST sınavı, Navodaya Vidyalaya okullarında 9. sınıfa giriş için her yıl yapılır. Bu okullar, Orta Öğretim Merkez Kurulu’na (CBSE) bağlıdır ve Hindistan’ın kırsal ve uzak bölgelerinden gelen öğrencilere kaliteli eğitim sağlar. Seçim süreci, yazılı bir sınava, ardından belge doğrulamasına ve tıbbi muayeneye dayanmaktadır.
JNVST 2023’ün sonucu yayınlandıktan sonra, bir sonraki adım belge doğrulamadır. Sınavda başarılı olan öğrencilerin belgelerini doğrulama için ibraz etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgeler, öğrencinin doğum belgesinin aslını ve fotokopilerini, okul sertifikalarını ve diğer ilgili belgeleri içerir. Belge doğrulama tarih ve saati resmi internet sitesinde duyurulacaktır.
Öğrencilerin, belge doğrulama ve kabul süreciyle ilgili güncellemeler ve bildirimler için resmi web sitesini kontrol etmeye devam etmesi önemlidir. Raichur (Karnataka), Bangalore Rural (Karnataka), Kurnool (Andhra Pradesh), Adilabad (Telangana) ve Ranga Reddy (Telangana) merkezleri için JNVST Sınıf 9 sonuçları yakında açıklanacak. Bu merkezlerin öğrencileri sonuç duyurusunu sabırsızlıkla beklemelidir.
JNVST 2023 sonuçları resmi web sitesinde yayınlandı ve öğrenciler kayıt numaralarını ve doğum tarihlerini girerek sonuçlarını kontrol edebilirler. Ardından, belge doğrulama işlemi gerçekleştirilir ve ardından kabul işlemi yapılır. Öğrenciler, kabul süreciyle ilgili daha fazla güncelleme için kendilerini resmi web sitesinde tutmalıdır.
JNVST Sınıfı 9. Kabul Sonucu 2023’ü Kontrol Etmek İçin Doğrudan Bağlantı
JNVST Sınıf IX Kabul Sonucu 2023 Nasıl Kontrol Edilir?
1. Adım: Navodaya Vidyalaya Samiti’nin resmi web sitesi olan navodaya.gov.in’i ziyaret edin
Adım 2: JNVST Sınıf IX Kabul Sonucu 2023 bağlantısına tıklayın.
3. Adım: Gerekli alanlara sicil numaranızı ve doğum tarihinizi girin.
Adım 4: “Gönder” düğmesini tıklayın.
Adım 5: JNVST Sınıf IX Kabul Sonucunuz 2023 ekranda görüntülenecektir.
Adım 6: Sonucu indirin ve ileride kullanmak üzere kaydedin.
Adım 7: Belge doğrulama işlemi sırasında gerektiği gibi sonucu yazdırın.