Nagpur Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Subhash Chaudhari, Vali Adaylarının Aday Gösterilmesi Konusunda Görüştü | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: Vali ve Şansölye Bhagat Singh’in göreve gelmesinden bu yana üç haftadan fazla zaman geçti. koşyari ABVP’nin kıdemli üyesini aday göstermişti samay bansod Nagpur Üniversitesi Yönetim Konseyi’nde. Ancak, Nagpur Üniversitesi (NU) Rektör Yardımcısı Subhash Chaudhari sadece bir formalite olsa bile, henüz resmi olarak bununla ilgili bir mektup yayınlamadı. VC’den resmi bir mektup olmadan Bansod, yönetim kurulu toplantılarına katılamaz.
NU yetkilileri, VC’nin görev için Shikshan Manch yardımcısı Kalpana Pande’den yana olduğunu iddia etti, ancak üniversitede geniş varlıkları olan iki Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) örgütü arasındaki soğuk savaş nedeniyle, adı BJP’nin zirvesi tarafından iptal edildi. Yetkililer son anda.
Yetkililere göre, Chaudhari’nin bir şekilde Pande’yi NU’nun en üst karar alma organına sokması gerekiyor ve bu nedenle mektubun Bansod’a gönderilmesinde gecikme yaşanıyor.
3 Ocak’ta TOI, NU’nun yasal organları ve yönetimi üzerinde kalesi olan Manç’ın, hiçbir üyesinin Koshyari tarafından aday gösterilmemesinin ardından nasıl art arda başarısızlıklar yaşadığını bildirmişti.
VC ofisi, TOI’nin aramalarına veya metin mesajlarına cevap vermedi, kayıt memuru bile soruları cevaplamadı.
Koshyari ayrıca Nagpur Üniversitesi’nden 10 üye aday göstermişti. Senato, ancak çoğu ABVP ve RSS’dendi. VC de mektuplarını yayınlamadı. Listede eski BJP milletvekili Ajay Sancheti’nin oğlu Nirbhay ve diğerlerinin isimleri yer alıyor. Liderler yakın geçmişte çeşitli tartışmalara karıştığından burada da Koshyari, Shikshan Manch adaylarını görmezden geldi.
Bansod, TOI’ye NU’nun kendisine henüz başka bir mektup göndermediğini doğruladı ve formalitenin yakında tamamlanmasını umdu. “Geçenlerde validen bir mektup aldım ve bence NU yetkilileri bile aynı zamanda mektubu alırdı. NU patronları son haftalarda Hint Bilim Kongresi ve Eczacılık Kongresi gibi etkinliklerle meşgul oldular” dedi ve konu hakkında daha fazla yorum yapmayı reddetti.
NU yetkilileri, ABVP üyelerinin BJP ve RSS liderlerine, Pande ve VC liderliğindeki Shikshan Manch üyelerinin geçen yıl Senato toplantısında gündeme getirdikleri NU departmanları ve kolejlerindeki cinsel taciz şikayetlerini nasıl bastırmaya çalıştıkları konusunda şikayette bulunduklarını söyledi. NU yetkililerine göre Manch, Senato üyeliğini sonlandırmakla tehdit etti ve onlara karşı asılsız şikayette bulundu.
# Senato’da aday gösterilen üyeler | Vijay Ilorkar, Urmila Ravindra Kshirsagar, Lawyer Neeraj Jawade, Kavita Loya, Nirbhay Ajay Sancheti, Mahendra Lama, Kumud Ranjan, Kishor Ingale, Raj Sudhakar Madankar ve Shubhangi Nakshine
# Yönetim Konseyi’nde aday gösterilen üyeler | Eski ABVP Aktivisti Samay Bansod ve Neeri Direktörü Atul Vaidya