Nagpur Belediye Şirketi, Ramdaspeth köprüsü işini BJP milletvekilinin oğlunun 2021’de kurulan şirketine tahsis etti | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
NAGPUR: Nagpur belediye şirketiBayındırlık Departmanı, Ramdaspeth’teki Üniversite Kütüphanesi köprüsünün inşası için işi görevlendirdi Sunny Infraprojects Pvt Ltd., Bhandara-Gondia’dan BJP Milletvekili Sunil Mendhe’nin oğluna ait bir şirket. Şirket 20 Eylül 2021’de kuruldu.

Ramdaspeth köprü çalışması GFX

Şirketin üç yöneticisinden ikisi, MP Mendhe’nin akrabaları – oğlu Siddharth ve erkek kardeşi Anil.
West Nagpur Milletvekili Vikas Thakre, Pazartesi günü NMC’nin işi nispeten yeni bir inşaat şirketine verme kararına itiraz etti. Thakre, “İşin salyangoz hızında ilerlemesinin nedeni bu,” dedi.
“NMC’nin baş mühendisi Manoj Talewar ile tanıştım ve bu konuda bilgi istedim. İşin verilmesinde usulsüzlükler bulunursa, ilgili yetkililere karşı işlem yapılmasını talep ederim,” dedi Thakre TOI’ye. “Batı Nagpur’un seçilmiş temsilcisi olarak, geliştirme çalışmalarının vatandaşlar için sorun yaratmamasını sağlamak benim sorumluluğumdur” dedi.
Thakre, Ramdaspeth sakinlerinin yapım aşamasında olan köprünün her iki yanındaki Kanal Yolu’nun kapatılmasıyla ilgili sorununu gündeme getirmek için NMC ofisini ziyaret etti.
Şirkete iş emri 31 Ekim 2022 tarihinde verildi. “Şirket dört aydan uzun bir süre önce iş emrini aldıktan sonra bile, şantiyenin yakınından elektrik kablolarının taşınmasını henüz tamamlamadı. Thakre, “Bu, şirketin köprüyü inşa etme yeteneğini sorguluyor” dedi.
NMC’nin Dharampeth bölgesinden (kamu işleri departmanı) yetkililer, şirketin tüm standartlara göre seçildiğini söyledi. “21 metrelik köprünün inşası için 8.03 Rs crore ihalesine beş müteahhit katılmıştı. Sunny Infraprojects dahil olmak üzere bunlardan ikisi seçildi. Sunny Infraprojects yaklaşık %8 daha düşük fiyat teklifi verirken, başka bir şirket %17,86 daha yüksek fiyat teklifi vermişti” şeklinde açıklama yapan yetkililer, şirketin işi standartlara göre yaptığını iddia etti.
Şirket acemi olduğu için PWD yetkilileri, Sunny Infraprojects’in Maharashtra hükümeti tarafından verilen ve şirketin çeşitli uzunluklarda 10 köprü inşa ettiği 189 Rs crore Bhandara-Sakoli ulusal otoyolunu tamamladığını belirten bir deneyim sertifikası sağladığını söyledi.
Thakre, Canal Road’un kapatılması konusunu da gündeme getirdi. Thakre, “Yüzlerce araç gece gündüz Ramdaspeth’in dar şeritlerinden geçmek zorunda kaldığından, yolun bölümünün kapatılması vatandaşların güvenliğini tehlikeye atacak” dedi. yönlendirmek. Kuzey Ambazari Yolu ve Merkez Bazar Yolu’na giden trafik.
PWD yetkilileri, yeni köprünün köprünün her iki tarafında da yeni temellerin inşa edilmesini gerektireceğini söyledi. “Şehrin önde gelen bir eğitim kurumu bile bunu önermişti. O yüzden yolu kapatmak gerekiyor” dediler.
“Köprü yapılması bahanesiyle yapılan kazıya gerek yok… Mahalle sakinleri.