Mumbai Indians’ın yeni teknik direktörü Mark Boucher, Rohit Sharma’nın harika bir oyuncu ve iyi bir lider olduğunu söylüyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHI: Yeni Mumbai Kızılderilileri baş antrenörü Mark Boucher, 2023’te Hindistan Premier Ligi’nin (IPL) 16. baskısında beş kez şampiyona rehberlik etme mücadelesini dört gözle bekliyor.
Boucher, Hindistan kaptanının “harika bir oyuncu” ve “iyi bir lider” olduğunu söyleyerek, başparmağındaki sakatlık nedeniyle Bangladeş’e karşı devam eden iki maçlık test serisinden dışlanan MI kaptanı Rohit Sharma’yı övdü.
Eski Güney Afrikalı teknik direktör, MI Emirates’in (ILT20) gözetimi için ek sorumlulukla birlikte MI’nın küresel performans başkanı rolüne geçen Sri Lankalı efsane Mahela Jayawardene’nin yerini aldı. MI Cape Town (SA20).
Rohit, Mumbai Kızılderililerini beş IPL şampiyonluğuna taşıdı, ancak turnuvanın 2022 baskısında 10. ve sonuncu oldular.
Boucher, kendisi ile arasındaki benzerliklerin de altını çizdi. Rohit ve MI kaptanıyla ayrıntılı olarak konuşmayı dört gözle bekliyor.
“Oldukça ilginç olacak (Rohit ile tanışmak). Daha önce Rohit’e karşı oynadım. Bence o da harika bir oyuncu ve iyi bir lider, bu yüzden gerçekten dört gözle bekliyorum” dedi. Boucher bir basın bülteninde.
“Sanırım bir veya iki ortak noktamız var. Korumayla ilgilendiğini biliyorum, bu yüzden bu da ilginç bir sohbet olacak. Yani evet, koçluk yapmamın belirli yolları olduğunu düşünüyorum ve ilginç bir konuşma olacak. .” onunla.”
Boucher, Proteas’ta bir oyuncu ve teknik direktör olarak uzun ve şanlı bir kariyere sahip ve beklentilerin gayet iyi farkında.
“Evet, her zaman beklentiler vardır. Dünya sporlarındaki en iyi franchise’lardan biridir. Ve bu çok fazla sorumluluk getiriyor. Yani oldukça sonuç odaklı bir insanım, aynı zamanda çok da sonuç odaklıyım. Bu yüzden performans göstermem gerektiğini ve oyuncuların da performans göstermesi gerektiğini biliyorum. Boucher, bu mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.
Mumbai, Hindistan’da ilk ziyaret ettiği yer olduğu ve şehrin koşuşturmacasını sevdiği için U-19 günlerinden beri Boucher için özel bir yere sahip.
“Mumbai’den her zaman gerçekten keyif almışımdır. Burası, 19 Yaş Altı turu için Hindistan’a geldiğimde gittiğim ilk yerdi ve Mumbai’nin etrafındaki vızıltı ve heyecan beni hayrete düşürdü ve eminim oraya döndüğümde aynı türde bir boşluk hissedeceğim. Ayrıca,” dedi Boucher.