Muhtemelen yaklaşık altı yıldır hissettiğim en iyisiydi: Steve Smith| kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
ADELAIDE: Avustralyalı yıldız vurucu Steve Smith güzel bir yaz geçirmeyi umuyor ve tekniğini ayarlamak için 12 aylık bir sürecin ardından altı yıl içinde sopayla en iyi durumda hissettiğini söylüyor.
Smith, Perşembe günü burada düzenlenen ilk ODI’de Avustralya’nın dünya şampiyonları İngiltere’ye karşı altı kalelik bir zafer kazanmasına yardımcı olmak için 77 toptan yenilmemiş 80 sayı attı.
Eski kaptan için “mükemmelliğe yakın” bir vuruş sırasıydı.
Smith Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, “(Bu) muhtemelen yaklaşık altı yıldır hissettiğim en iyisiydi” dedi.
“Gerçekten iyi pozisyonlardaydım ve gerçekten iyi hissettim, dürüst olmak gerekirse yaklaşık altı yıldır böyle hissetmemiştim.
“O zamanlar bazı koşular yapmak güzeldi ve her zaman mükemmeli arıyoruz ve dün benim için mükemmele olabildiğince yakındı” diye ekledi.
33 yaşındaki oyuncu, en iyi duruşunu ve tekniğini yeniden keşfetmek amacıyla son bir yıldır ellerini ve ayaklarını “senkronize” hale getirmek için çalıştığını açıkladı.
“Birkaç şey üzerinde çalışıyorum, neredeyse altı ay veya 12 aylık bir süreç oldu. Geçen yazın başında ellerimi 2015’teki yere geri götürmeye çalışıyordum. şimdi biraz daha yana doğru ve ayaklarım ve ellerim birbiriyle senkronize durumda.”
Smith, yakın zamanda sonuçlanan T20 Dünya Kupası’nda Avustralya için bir maçta oynadı. Afganistan’a karşı oynanan maçta dört sayı attı.
Bununla birlikte, İngiltere’ye karşı ODI’de, Smith buyurgan görünüyordu ve vuruş sırasında kameralar tarafından vuruş ortağı David Warner’a “Geri döndüm bebeğim” derken yakalandı.
“(Perşembe) muhtemelen ilk defa bu oyuncu değişikliği ile ortada gerçekten uzun süre kaldım. Bir şeyi bir vuruşa dayandırmak zor ama bana İngiltere’ye karşı WACA (bir testte) gibi tıkladı gibi geldi. ) 2013 yılında.
Smith, “Umarım bu büyük bir yazın başlangıcıdır,” diye ekledi.
Smith, 28 asır ve 36 ellili 87 Testten ortalama 60 alıyor.
İngiltere ile oynanan serinin ardından Avustralya, Batı Hint Adaları ve Güney Afrika’yı alacak.