‘Milyonların Messi’ah’ı: Hintli hayranlar Messi’nin ‘2011 Tendulkar anını’ bekliyor | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Messi nemli gözleriyle boşluğa bakmıyorsa, etrafınızdaki dünyayı durdurabilir. Sinirlenir ve hakemle tartışırsa siz de sinirlenirsiniz.
Ve onu, Salı gecesi Doha’da defans oyuncusu Josko Gvardiol ile yaptığı gibi, dünyanın en iyilerinin etrafında tur atarken ve ardından onların gölgeleri kovalamasına izin verirken gördüğünüzde, dünya daha iyi bir yer gibi göründü.
Zevkten atlarsın. Bazıları heyecanı paylaşmak için sevdiklerini derin uykudan uyandırırdı.
Dünyadaki herhangi bir kupayı kazanabilirsiniz, ancak FIFA Dünya Kupası özeldir. Pele Üç kez dokunan Maradona, ‘Altın Küre’yi tutan elleri de okşama fırsatı buldu.
Ve eğer Messi şimdi bu fırsatı kaçırırsa, bu futbol tarihinde tamamlanmamış bir sayfa olur.
Beşinci ve son Dünya Kupası’nda Messi, tıpkı dünya kriket ikonu Sachin Tendulkar gibi, altıncı ve son küresel görünümünde Blue Riband kupasını ele geçirmek için can atıyor.
Pazar, Messi ve Arjantin için o Tendulkar anını getirebilir mi? Tendulkar hayalini yaşadı ve bunun Messi için de gerçekleşmesi için dua edecek milyonlar var.
“Tanrı’nın yeryüzünde yürüdüğünü gördüm. Şu anda tek istediğim Messi’nin Dünya Kupası’nı kazanması. O günden sonra hiçbir sporu izlemeseydim hayatımda pişman olmazdım. Ama adamım, Messi izlemeli…” ” Yarı finalleri ve finali izlemek için Doha’da bulunan Mumbai’den bir avukat olan Deepto Roy, PTI’ye verdiği demeçte, bir düşünün, Albicelestes için son bir kez ne kadar unutulmaz bir an olurdu,” dedi.
“Bir Hintli ve aynı zamanda Mumbai’deki kriket dünya kupası finalini izlemiş biri olarak, Messi size Sachin Tendulkar gibi bir duygu veriyor. Görünüşe göre tüm dünya Messi’nin o dünya kupasını kaldırdığını görmek istiyor. Peri masalları duyuyoruz ve ben de istiyorum. Bu Pazar gecesi masalını yaşa,” dedi Deepto.
Hintli hayranlar için Arjantin ve Diego Maradona nihayet 1986 yılında Doordarshan’ın ikinci turdan itibaren FIFA Dünya Kupası maçlarını yayınlamaya başlamasıyla hayatlarına girdi.
Sosyal medyanın bir kavram bile olmadığı internet öncesi günlerde bile, Maradona’nın becerileri Hindistan’ın üç futbol delisi eyaleti olan Bengalleri, Malayalileri ve Goanları birleştiriyordu.
“Messi, Arjantin’e olduğu kadar Barselona’ya da ait. Ancak çılgın Arjantin fandomunun sosyal bir bağlamı var, özellikle Kalküta ve Koçi’de. Bengalliler ve Malayaliler sanat aşığı ve Maradona’da hiç görmedikleri bir sanatçı buldular. onların hayatları.
“Aslında sadece dört yılda bir futbol izleyen bir nesil var ama Maradona onları Arjantin futbol takımına ve Messi’ye aşık etti.
“Böylece Messi ve Arjantin, bugünlerde PSG’de bile Messi’yi takip etmeyen birçok kişi için duygusal bir bağ haline geldi. ” dedi hevesli bir kulüp futbolu gözlemcisi olan Dwaipayan Chatterjee.
Hissettiği kadar garip, ama Julian Alvarez Arjantin’in yarı final galibiyetinde daha az kahraman değil ve bu 40 metrelik iniş kaleciler için bir kahraman. Ama o ikinci golü tartışılmayacak. Bir gol daha attı, üçüncüsü konuşulacak ama onun yüzünden değil.
Ve Alvarez, bir kez olsun o golü atanın, o golü atandan daha çok konuşulacağı gerçeğiyle yaşamak zorunda kalacak.
Gvardiol sadece 20 yaşında ve hem stoper hem de yan defans oyuncusu olarak oynayabilen en iyi savunmacılardan biri olarak futbol dünyasını en az on yıl yönetmesi bekleniyor.
Kırık burnunu korumak için siyah bir maske takan (Dünya Kupası’nda bir tane oynamıştı) Gvardiol, Messi’nin ‘örümcek adam’ benzeri yetenekleriyle bazen gevşek bir şekilde ‘Kaptan Amerika’ya benziyordu.
Gvardiol o sprintin çoğunda yanlış bir şey yapmadı çünkü teknik olarak mükemmeldi. Maestro sağdan (Gvardiol’un solundan) geniş adımlarla ilerlemeye başladığında, Messi’nin yanında kaldı ve ona manevra alanı bırakmadı.
Ceza sahasının kenarına ulaştı ve işte o anda ‘Messi büyüsü’ gerçekleşti. Yaşama sevinci ve orgazmik olanı.
Messi bir anda Gvardiol’a sırtını döndü ve kalçasını bir buruşturma ve vücudundaki ani bir hareketle, genç Alvarez için mükemmel bir vuruş yapmadan önce onu yarım bir dönüşe soktu.
Ve Melbourne merkezli yazılım uzmanı Dipanjan Ghosh için stadyumda olmak en “gerçeküstü duygu” idi.
Ghosh, “Messi’nin performansı benim için Arjantin ve ‘takımımın’ bir turnuvada göstereceği performanstı. İyi şaraplar diyarında yaşıyorum. Messi, zamanla mükemmel şekilde olgunlaşan o iyi şaraptır” dedi.
O gittikten sonra da Arjantin taraftarı olmaya devam edeceğim ama sekiz yaşındaki oğlum büyüdüğünde ve ben daha da büyüdüğümde ona, ‘Dostum, benden daha zengin, benden daha akıllı olacaksın’ derdim. , ama daha şanslı olamazsın. Neden biliyor musun? Lionel Messi’yi canlı oynarken gördüm ve.”