Melbourne, Hindistan – Pakistan Test serisine ev sahipliği yapmakla ilgileniyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Ezeli rakipler Hindistan ve Pakistan’ın Testlerde karşı karşıya gelmesinden bu yana oldukça uzun zaman geçti. İki ülke, komşular arasındaki ikili kriketin askıya alındığı 2007’den beri oyunun en uzun formunu oynamadı. Ama Melbourne kriket kulübü (MM), iki ülke arasında bir test maçı düzenleme olasılığını araştırıyor.
Hindistan ve Pakistan en son 2013’te ikili sınırlı bir üst seride oynadılar (2 T20I ve 3 ODI). O zamandan beri ICC etkinliklerinde ve Asya Kupası müsabakalarında tarafsız sahalarda bir araya geldiler.
Hindistan ve Pakistan en son bu yıl Ekim ayında T20 Dünya Kupası’nda bir araya geldi. Melbourne kriket Zemin. 90.000’den fazla taraftar kan donduran düelloyu izlemek için stadyuma akın etti.
MCC İcra Kurulu Başkanı Stuart Fox, o maç sırasındaki atmosferin, iki takım arasındaki bir test serisi için sahayı doldurmanın sorun olmayacağını gösterdiğini söyledi.
Pakistan’ın, bir sonraki Dünya Test Şampiyonası döngüsünde üç maçlık bir serinin parçası olarak 2023’te MCG’de Avustralya’ya karşı Boxing Day Testine katılması planlanıyor ve Fox, bu maçta Hindistan’a benzer bir tam ev umuyor – Pakistan T20 Dünya Kupası Çatışması.
Fox, SEN radyo istasyonuna “Bu oyunun havası, hiç böyle bir şey hissetmemiştim” dedi. “Her toptan sonraki ses olağanüstüydü. MCG’de arka arkaya üç (test) iyi olurdu, her seferinde onu doldururdunuz.
“Bunu Cricket Australia (CA) ile tartıştık; (Victoria) hükümetinin de (CA ile görüştüğünü) biliyorum. Gerçekten yoğun bir programla, anlayabildiğim kadarıyla son derece karmaşık. Bu yüzden bence bu muhtemelen daha büyük meydan okuma.”
Fox, Cricket Australia’nın öneriyi sporun küresel yönetim organı olan Uluslararası Kriket Konseyi’ne iletmeye devam edeceğini umduğunu söyledi.
Fox, “Dünyadaki bazı stadyumların boş olduğunu gördüğünüzde, dolu bir salona ve o atmosfere sahip olmanın ve maçı dolu bir şekilde kutlamanın çok daha iyi olacağını düşünüyorum” diye ekledi.
(Ajanslardan gelen girdilerle)