Matelová, Hodonín'i övdü ancak Fransız kadınlarını alkışladı. Şampiyonlar Ligi'ni feda etti

QasiM

Global Mod
Global Mod
Hodonín'in Şampiyonlar Ligi'nde ilk dört arasında yer aldığı Çarşamba günkü maçta Hana Matelová sahada en yakın arkadaşlarının yanındaki masaya oturdu. “Bunu kızlarımız için diledim, itiraf etmeliyim. Bu (Étival) benim takımım. Harika bir maç olduğunu düşünüyorum” dedi 33 yaşındaki temsilci, konuk takımın 3:1 kazandığı iki saatten fazla süren mücadelenin ardından. Bu nedenle Cuma günkü evindeki rövanş maçı öncesinde daha iyi bir başlangıç pozisyonuna sahip.

Şampiyonlar Ligi yarı finali

Hodonín – Étival 1:3
Sakura Moriová – Marie Migotová 2:3 (2,-10,-7,7,-2), Natalia Partyková – Shao Jieni 2:3 (-8,-8,8,-8,-0), Karin Grofová – Camelia Iacobová 3:0 (2,5,7), Sakura Moriová – Shao Jieni 1:3 (-8,3,-9,9).

İkinci maç cuma günü oynanacak Fransa'da her iki düellonun toplam puanı hesaplanır.

Matelová da bu düelloya başlamayacak. Kulüple yaptığı anlaşma gereği bu yıl Şampiyonlar Ligi'ni atlıyor, her şeyi Olimpiyatlara gitmeye bağlıyor. Hodonín'de eline sopa almak zorunda kalmadığı için mutlu olduğunu itiraf etti.

“Artık çok şeyim vardı. Cumhuriyet Şampiyonası, Singapur'daki turnuva, ondan önce Kore'deki turnuva… O kadar çok şey var ki. Üstelik Hodonín'de çalışıyordum ve uzun süre renklerini savunduğum kulübe karşı hiç oynamadım. Altı yıldır burada yaşıyorum ve bu çok özel bir maç olacak. Hem yorgunluk hem de duygular bana daha çok yük olurdu. Sanırım masanın arkasında olsaydım bundan keyif alırdım ama bu şekilde mutluyum. Pek çok tanıdıkla tanıştım, sevdiklerimle birlikte izledim. Bir kez bile kendime şunu söylemedim: evet, şimdi ben de oynamak istiyorum,” diye gülümsedi Matelová.

Bu yıl sadece Fransa liginde oynadığı Étival'in galibiyet kimyasını bozmamak için takımla değil seyircilerin arasında oturdu. “Kızlar galibiyet serisi yaşıyor” diye hatırlattı.

Matelová, spor salonunda altı yüz seyircinin mücadeleyi izlediği mükemmel organize edilmiş maç için ev sahibi takıma övgüde bulundu. Sadece masa tenisi değil, artistik patinaj gösterileriyle de eğlendiler, profesyonel bisikletçi Jan Bárta onları karşılamaya geldi ve bir çekiliş düzenlendi.

Hodonín'in kadınlardan oluşan masa tenisi takımı, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Étival'e karşı tezahürat yapıyor. (27 Mart 2024)

“Hodonín bunu yapabilir, sayısız turnuva düzenledi. Konuşmacı harikaydı, müzik de, hayranlar inanılmaz bir atmosfer yarattı. 600 kişinin gelecek olması harika” dedi Matelová tribünlere baktı. Ancak Şampiyonlar Ligi yarı finalinin Hodonín'in ilk kez oynadığı salondaki konumunun, Şampiyonlar Ligi'ndeki Çek temsilcisini iç saha avantajından mahrum bıraktığını ve tam tersine Étival'e destek verdiğini itiraf etti. “Şahsen ben bunu yapmazdım. Kızların alışık olduğu daha küçük bir salonda oynardım. Büyük salonda top daha yavaş uçuyor, bu onları etkileyebilirdi” diye düşündü Matelová.

Tekler kurasını görünce konuklara sonucu 3:1 olarak tahmin ettiğini itiraf etti. “Fakat puanların farklı şekilde dağıtılacağını düşündüm” dedi. “Sakura Mori'nin Hodonín adına tek bir puan alamaması benim için büyük bir sürpriz. Ayrıca defansımızın üçlüyü kazanacağını düşünüyordum. Sonunda durum farklıydı. Marie Migotová'mız harika oynadı, onu uzun zamandır bu kadar formda görmemiştim. Kızlarımız da bu ortamın tadını çıkardılar. Bizim salonumuz daha küçük, çok çabuk uçuyor. Étivalu oyuncusu düellonun gidişatını değerlendirdi: “Hala açık ve finalistler henüz belirlenmedi.”

28 Mart 2024, 08:50, Gönderi Arşivlendi: 28 Mart 2024, 07:50

Hodonín'e sekiz kez ulusal şampiyon olarak geldi. Sekizinci şampiyonluğuyla eski takım arkadaşı ve şu anda milli takım antrenörü Rená Štrbíková'yı geride bıraktı. Çek Cumhuriyeti şampiyonasının finalinde Matelová, Zděna Blašková'ya karşı setlerde 1:3'lük skorla bir maç puanı kurtardı. “Bununla çok gurur duyuyorum. Dayanabildiğim için mutluyum, bu tür durumlar her gün olmuyor” diye övündü.

Mayıs ayında Olimpiyat elemeleri Matelova'yı bekliyor. Paris'e gitmeyi başaramazsa dünya sıralamasında ikinci bir şansı olacak. Haziran ortasında kapanıyor.

Japon kadın havaalanında uyudu, antrenör ise hamleyi savundu

Hodonín, Şampiyonlar Ligi play-off'larında üst üste ikinci kez iç sahadaki açılış düellosunu 1:3 kaybetti. Métas'a karşı çeyrek finalde gidişatı tersine çevirmeyi ve deplasmanda rövanş maçında ilerlemeyi başardı ve teknik direktör Jaroslav Mikeska aynı senaryonun Cuma günü tekrarlanacağını umuyor.

“Maç çok dengeliydi, beş sete kadar iki kez oynandı. Küçük şeyler eksikti ve görünen o ki Sakura Moriová (resimlerdeki) Avrupa'ya daha sakin bir yolculuk geçirmiş ve daha dinlenmişti. Belki terazi onun lehine döner” dedi.

Hodonín antrenörü Jaroslav Mikeska yarı final sırasında Sakura Moriová'ya talimat veriyor...

Hodonín'den Sakura Moriová, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Étival'e karşı.  (27...

Japon takviye oyuncusu Hodonín, uçuşunun Kazakistan'da zorunlu mola vermesi nedeniyle yarı final alanına ancak maç gününde plansız bir şekilde geldi. Mikeska omuz silkti: “Bütün gece havaalanında uyudu.”

Étival hizmetlerindeki temsilci Hana Matelova'nın, Hodonín'in spor tatilini spor salonuna taşıyarak kendine zarar verdiği yönündeki hatırlatmasına katılmıyor. “Kızlarımız sezonun en iyi maçlarını oynadılar ve bunu her zamanki ev ortamından uzakta yaptılar. Sakura dünyanın her yerindeki büyük salonlara alışkın olduğundan hareket etmek onun için de sorun olmamalı. Bugün sorunun lobide olduğunu düşünmüyorum. Seyirciler harika bir atmosfer yarattılar, onlara çok müteşekkiriz ve maçın inanılmaz bir deneyim olduğunu düşünüyoruz. Belki finalde de bunu tekrarlarız” diye gülümsedi Mikeska.

Yükselme şansından vazgeçmiyor. “Başlangıçtaki durum iyi değil ama çözülemez de değil. Natal (Partyková) iyi oynadı, Karin (Grofová) net bir şekilde kazandı ve Sakura (Moriová) daha dinlenmiş olacak. Teknik direktör Hodonín, “3:0 veya 3:1 kazanmak bizim elimizde” dedi. (Evet)

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın