Manja boynunu kesiyor, bisikletli adamın parmakları | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Nagpur: 25 Aralık günü saat 08:00 sularında yoğun Pachpaoli üst geçidinde başıboş bir naylon manja (uçurtma ipi) iki tekerlekli bir sürücünün boynunda ve parmaklarında ciddi yaralanmalara neden oldu. Nari’deki Manav Nagar’da ikamet eden Rajesh Purankar (29), TOI’ye iki parmağının ve boğazının naylon manja tarafından ciddi şekilde yaralandığını söyledi. “Bisiklete biniyordum ki başıboş bir manja önümdeki viyadüğün üzerine düştü. Parmaklarımı ve boğazımı kesti” dedi.
Purankar, TOI’ye 25 Aralık’ta 6 yaşındaki oğlu Noel ve eşiyle birlikte iki tekerlekli bir araçla Wanjari Nagar Kilisesi’ne Noel namazı için gittiğini söyledi. “Sabah 8 gibi viyadükten geçerken bir anda naylon manjayı gördüm ve sağ elimle tuttum. Ama iki parmağımı kesti ve manjayı tutamadım. Onu bıraktığımda boğazımı kesti ama neyse ki iki tekerlekli aracımın frenlerini kullanabildim ve durdum. Bu benim hayatımı kurtardı,” dedi, yasaklı manjanın şehirde hala nasıl bulunabildiğini merak ederek.
Purankar polise şikayette bulunmamış olsa da, üst geçidi kullanan sürücüler, şehrin bu bölgesinden gelen yolcular arasında naylon manja kullanımının yaygın olduğunu iddia ediyor.
Bazı sürücüler ayrıca Nagpur polisinin yasaklı manjaların satışını ve kullanımını ve sürücülerin güvenliğini denetlememe konusundaki ciddiyetini sorguladı. Şehir polisinden ve Nagpur Belediye Şirketi’nden (NMC), manja’nın binicilerin üzerine düşmesini önlemek için üst geçitlerde ve RoB’lerde postadan postaya kablo tesisatı kurmasını talep ettiler.
Nagpur trafik polisi, manja nedeniyle kazaları önlemek için yalnızca Makar Sankranti gününde 06:00 – 18:00 saatleri arasında üst geçitleri ve ROB’leri araçlara kapatıyor.