Manchester United’ın sahipleri kulübü umursamıyor: Cristiano Ronaldo | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
LONDRA: Cristiano Ronaldo söylemek Manchester Unitedsahipleri camcı Aile, Premier Lig devlerinin kulübe karşı sahada başka bir voleybolda ne kadar başarılı olduğunu “umursamıyor”.
Beş kez Ballon d’Or kazananı, bu sezon yeni teknik direktör Erik ten Hag altında önemsiz bir figür oldu ve oyuna girmeyi reddettiği için cezalandırıldı.
Ancak Portekizli yıldız geçtiğimiz haftalarda takıma geri dönmüş ve hatta kaptanlık yapmıştı. Kırmızı şeytanlar Aston Villa’ya 3-1 mağlup oldu.
Ancak 37 yaşındaki oyuncu, Pazar günü Fulham’ı 2-1 yendikleri maçta kadroda yoktu. BirleşikDünya Kupası’ndan önceki altı haftalık aradan önceki son maçı.

Old Trafford’da adını duyuran Ronaldo, Pazar günü TalkTV’ye verdiği patlayıcı röportajda, United tarafından “ihanete uğradığını” hissettiğini ve üst düzey kulüp figürlerinin onu devirmeye çalıştığına inandığını söyledi.
Pazartesi günü yayınlanan röportajın bir başka bölümünde, 2003’ten 2009’a kadar Old Trafford’daki ilk büyüsünde adını duyurduğu kulübe savaş açmaya devam etti.
Geçen yıl kulübe dönen forvet, 2005’ten beri United’ı kontrol eden Amerikalı Glazers ile konuşmadığını ve kulübün çıkarlarını yürekten düşünmediklerini söyledi.
“Glazers kulübü umursamıyor… profesyonel sporlar. Bildiğin gibi, Manchester bir pazarlama kulübüdür” dedi.
“Pazarlamadan – spordan para alacaklar, bence pek umurlarında değil.
“Taraftarlar her zaman haklıdır. Bence taraftarların gerçeği bilmeleri gerekiyor, oyuncuların kulüp için en iyisini istediğini bilmeleri gerekiyor. Ben kulüp için en iyisini istiyorum. Bu yüzden Manchester United’a geldim.”

Ronaldo, United’daki ilk büyüsünde üç Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandı, ancak kulüp 2017’den beri kupa kazanamadı.
Ronaldo, United’ın rakipleri Manchester City ve Liverpool ile rekabet etmesini engelleyen “kulüp içinde birkaç şey” olduğunu ve önümüzdeki yıllarda en iyi uçuşa dönmelerinin zor olacağını söyledi.
Eski takım arkadaşlarına da işaret etti Wayne Rooney ve Garry Neville çiftin eleştirilerinden sonra.
“İnsanlar kendi fikirlerine sahip olabilir, ancak gerçekte neler olup bittiğini bilmiyorlar. Örneğin eğitim alanında ve Carrington’da ve hatta hayatımda” dedi.
“Benim bakış açımı da dinlemek zorundalar. Çünkü eleştirmek kolay ama hikayenin tamamını bilmiyorsanız kolay.
“Onlar benim arkadaşlarım değil.”
Ronaldo, Temmuz ayında United’ın Avustralya’ya yaptığı sezon öncesi turneye neden katılmadığını röportajında açıklamıştı.
Ortağı Georgina Rodriguez ve bebek kızını ortaya çıkardı Bella Esmeralda yeni doğan oğullarının ölümünden sadece aylar sonra “büyük bir sorun” nedeniyle hastaneye kaldırıldı, ancak Birleşik hiyerarşi tarafından kendisine tam olarak inanılmadığını söyledi.
Ailemin sağlığını asla bir futbol topuna değişmem” dedi. “Asla. Şimdi ya da 10 yıl geride ya da ileride ve bu beni gerçekten inciten bir şey çünkü sözlerimi sorguluyorlar.”
Pazartesi günü yayınlanan bir United bildirisi, kulübün “tüm gerçekler belirlendikten sonra yanıtını değerlendireceğini” söyledi.
Dünya Kupası Pazar günü başlıyor, ancak H Grubu’nda yer alan Euro 2016 Portekiz’in galipleri 24 Kasım’a kadar kampanyalarına başlamayacak.
Kendisinin ve bazı uluslararası takım arkadaşlarının bir fotoğrafıyla birlikte bir sosyal medya gönderisinde, ronaldo dedi ki: “Milli takımın çalışmasına tam ve mutlak odaklanma.”