Maharashtra MLA Bachchu Kadu köpek eti yorumu için Assam CM Himanta Biswa Sarma’dan özür diledi | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: Assam başbakanından bir gün sonra Himanta Biswa Sarma kendisinden Maharashtra mevkidaşı Eknath Shinde’ye yazdığı ve aşağılayıcı yorumlar yaptığı iddiasıyla ilgili bir mektubu tweetledi. MLA Bachchu Kaduikincisine koşulsuz bir özür teklif etti.
Kadu, daha fazla yorum yapmayı reddetmeden önce TOI’ye “Assam’daki insanların duygularını incittiğim için ondan (Assam CM) zaten özür dilemiştim. İfademi geri çektim,” dedi.
Sarma’ya göre, Achalpur’dan bağımsız bir MLA olan ve yöneten Kadu Prahar Janshakti PartisiMaharashtra’dan gelen sokak köpeklerinin, köpek etinin tüketildiği Assam’a gönderilmesi gerektiğini belirtmişti.
O zamanki CM yönetimindeki Maha Vikas Aghadi (MVA) hükümetinde okul eğitiminden sorumlu eski bir devlet bakanı olan Kadu Uddhav ThackerayMLA’dan Pratap Sarnaik’in ilgi talep etmek için yaptığı bir önergenin ardından 4 Mart’ta Yasama Meclisi katında sokak köpeklerinin tehdidine ilişkin bir tartışma sırasında açıklama yapmıştı, Atul Bhatkalkar ve diğerleri.
“MLA’nın (Kadu) devletimizin kültürü hakkındaki önyargılarını ve cehaletini ortaya koyan açıklamaları Assam halkıyla birlikte beni de son derece şaşkına çevirdi ve tedirgin etti. Halkın duygularıyla tamamen empati kuracağınızdan eminim. Assam’ın bu konuda,” dedi Sarma, 19 Mart’ta Shinde’ye yazdığı mektupta.
Assam CM, Shinde’ye “Bu arka plana karşı, Kadu’ya yorumları geri çekmesini ve pişmanlığını ifade eden bir basın açıklaması yapmasını istemenizi tavsiye ediyorum.”
Toplantıda konuşan Kadu, Assam’da sokak köpeklerinin yoğun talep gördüğünü ve hayvan başına 8 bin rupi fiyat alındığını söylemişti. “Maharashtra’daki başıboş nüfusu kontrol etmek için bu köpekler Assam’a gönderilmelidir” diyerek, diğer yasa koyucuların insanlar için tehdit oluşturan şehirlerde artan sokak nüfusunu kontrol altına almak için somut eylem taleplerine destek verdi.