Lovlina Borgohain, Asya altınını kazandığı için çok mutlu; forma girmesine yardımcı olacağını söylüyor | Boks Haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Hintli yıldız boksör Lovlina Borgohain Pazartesi günü dedi ki Asya Şampiyonası Altın madalya, yeni bir sıklette ilk turnuvasında iddia ettiği gibi “son derece önemli” ve kaybettiği formunu geri kazanmasında “belirleyici rol” oynayacak.
Lovlina, geçen yıl Tokyo’da Olimpiyat bronz madalyasını kazandığından beri formla mücadele ediyor. Ağırlık kategorisini 69 kg’dan 75 kg’a çıkardı. Olimpiyat Oyunları Paris çünkü bölümü kadın boksu için açıklanan altı kategoride yer almıyor.
Geçen hafta, 25 yaşındaki Assamlı oyuncu, Ürdün’ün Amman kentinde düzenlenen şampiyonada orta sıklet bölümündeki ilk görünümünde altın madalyayı almak için kararlı bir gösteri sergiledi.
Pazartesi günü boks birliğiyle ülkeye döndükten sonra PTI’ye konuşan Lovilna, “Bu altın benim için çok önemli. Bu çok önemli. Bu bir güven artışı,” dedi.
“Bu benim yeni bir sıklet kategorisindeki ilk şampiyonluğumdu ve altın madalya kazandım, yani doğru yolda olduğumu biliyorum.
“Şampiyonada çok iyi bir performans sergiledim ve yumruklarım ve hareketlerim konusunda kendimi rahat hissettim. Formuma geri döndüm ve doğru zamanda zirveye çıkmayı umuyorum. Bu galibiyetler çok önemli.”
Asya Şampiyonası’nda iki bronz madalya da kazanan Borgohain, daha da gelişmeye çalışacağını ve gelecek yıl altın madalya kazanmayı umduğunu söyledi. Dünya ŞampiyonasıHindistan’da yapılacak.
“Geçen yıl Olimpiyatlarda bronz madalya kazandım. Her şampiyonada başarılı olmaya çalışıyorum. En yakın hedefim gelecek yıl Yeni Delhi’de yapılacak Dünya Şampiyonasında altın madalya kazanmak.
“Tabii ki nihai hedefim Paris Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmak. Bunu başarmak için çok çabalıyorum ve çok çalışıyorum. Umarım elimden gelenin en iyisi doğru zamanda çıkar” dedi.
Hindistan, şampiyonada dört altın, iki gümüş ve altı bronz olmak üzere 12 madalya kazandı. İlginç bir şekilde, dört altın madalyayı da kadın boksörler kazandı.
Borgohain’in yanında, Parveen Hooda (63 kg), Sadık Boora (81kg) ve Alfiya Pathan (81kg+) diğer üç altın madalyayı kazandı.
“Üç boksörü de tebrik ettim. Gerçekten iyi boksörler. Parveen genç ve yetenekli bir boksör, iyi bir tekniğe sahip, Saweety ve Alfiya ise çok güçlü ve güçlüler” dedi.
“Önlerinde harika bir gelecek olduğuna eminim. Çok iyi iş çıkarabilirler ve ayrıca Dünya Kupası ve Olimpiyatlarda madalya kazanabilirler.”