Liderlik söz konusu olduğunda ego sahibi olmamak: Alyssa Healy | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
NAVİ MUMBAI: Avustralyayedek kaptan Alyssa Healey dört yıl önce burada ilk uluslararası yüzyılını attığı için kendisi için özel bir yere sahip bir ülke olan Hindistan’da beş maçlık bir T20I serisinde takıma liderlik etmekten mutluluk duyuyor.
Sopayı da açan kapı bekçisi, Avustralya’nın 2018 Hindistan turunda Vadodara’daki üçüncü ODI’de 97 turluk bir galibiyette 115 top 133 sayı atarak ilk uluslararası yüzünü kaydetti.
“Seyahat etmek için harika bir yer. Şahsen benim için buraya geri dönmek güzel. Bu yerin harika anıları var; ilk yüz kişi bir ömür boyu kalacak.” İyileştirmek beş maçlık T20I serisi açılışının arifesinde burada söyledi.
Her iki takım için de seri, önümüzdeki yıl Şubat ayında Güney Afrika’da yapılacak T20 Dünya Kupası için geri sayımla başlıyor.
Avustralya, son karşılaşmalarında Birmingham’daki İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları altın madalyasına giden yolda Hindistan’ı yendi.
Sonrasında dizginleri devralan Healy, “Kaliteli bir takıma karşı oynayacağım için gerçekten heyecanlıyım. Geri dönmek harika, burada olmayalı uzun zaman oldu. Kaptan olarak benim için heyecan verici,” dedi. kalıcı kaptanlık Meg. Lanning belirsiz bir kişisel ara verdi.
“Onların (Hindistan) sahip oldukları güç tehlikesinin açıkça farkındayız, bu yüzden kriket için de harika. Bir savaşın içinde olduğumuzu biliyoruz.”
Kaptanlık ek bir sorumluluk ama o bundan sonuna kadar zevk alıyor.
“Açılış yapmak, küçük kapıları tutmak ve kaptan olmak ekstra bir meydan okuma. Ama ben yüksek baskı durumlarını seviyorum, iş yükünü yönetmekle ilgili. Güvenebileceğim iyi liderlere sahip olduğum için şanslıyım. Söz konusu olduğunda egom yok. liderliğe.”
Healy ayrıca önümüzdeki ay Güney Afrika’nın ilk U-19 Dünya Kupası’nda Hindistan’ın U-19 takımının kaptanlığını yapacak olan yetenekli genç Shafali Verma hakkında da konuştu.
Aynı zamanda kıdemli takımın bir parçası olan Shafali ve Richa Ghosh, Dünya Kupası öncesinde U-19 kampında mücadele edecek ve Avustralya’ya karşı serinin tamamı için müsait olmayacak.
Healy, onların varlığının genç oyunculara yardımcı olacağına inanıyor. Her ikisi de bir süredir Hindistan’ın üst düzey takımıyla birlikte ve ICC etkinliklerinde yarıştı.
Healy, “Bu genç oyunculardan bazıları, halihazırda üst düzey uluslararası maçlar oynamış oyuncularla çalışma fırsatına sahip olacak” dedi.
“U-19 takımınızı tam uluslararası kadronuzla bir araya getirirseniz, bu bir sorun olabilir, ancak benim bakış açıma göre Shafali ve Richa Ghosh’a sahip olmak, gelen genç oyuncular için sadece harikalar yaratacak ve beyinlerini hangi konuda seçerek açabilecekler.” iyi çalışıyor ve uluslararası krikette olmayanlar ve bu harika bir şey” diye ekledi.