Liberec defans oyuncusu Halinský'yi güçlendirdi, Dukla bir Slovak temsilcisini kaçırdı

QasiM

Global Mod
Global Mod
Denis Halinsk, Liberec futbolcularının dikeninde
| Fotoğraf: FC Slovan Liberec

Sosyal medya X'teki insanlar, yarım yıl sonra yirmi yaşındaki kıçlarını geri alabileceklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl Pardubice'ye konuk olan Halinsk, en üst düzey rekabette ilk sezonunda Vchodoechy formasıyla 27 maçta forma giydi. Pedtm ikinci ligde Pbram ve Vlaim adına oynadı. Mayıs ayında Slavia'da sözleşmesini uzattı, antrenmanlara takıma katıldı ve birçok kurtarış yaptı ancak sıra için mücadele etmedi. 21 yaş altı genç stoper milli takıma katılacak.

Halinsk, Slovan teknik direktörü Radoslav Kov ile Liberec'te tekrar karşılaşacak, o onu yalnızca geçen sezon Pardubice'de yönetmişti. Yeni sahibi Ondej Kania yönetimindeki Kuzey kulübü giderek güçleniyor ve önümüzdeki sezon Avrupa Oyunları'na dönmeye çalışacak.

Dukla, Özgürlük savunucusunu İtalya'dan getirdi

Dukla futbolcuları yetenekli defans oyuncusu Michal Svoboda tarafından gönderildi. 19 yaşındaki takımın Slovakya milli takımının kaptanı, ilk yıl İtalyan kulübü Spal Ferrara'yı ziyaret edecek ve Praan opsiyonunu kullanma fırsatı bulacak. Celek z Julisky bunu web sitesinde bildirdi.

Bratislava yerlisi, 16 yaşında Slovan'dan İtalya'ya gitti. İlk olarak iki sezonu Spal'da geçirdi ve geçen baharda 19 yaşında karanlıkta oynadığı Bologna'ya konuk oldu. Seni davet ediyorum. On dokuz yaşındaki Svoboda, İtalyan gençlik liginde en üst düzey Çek takımının kadrosunda yer almak için mücadele ediyorum, bunun kariyerimde önemli bir değişiklik olduğunu söyledi.

Brank Floder Mlada Boleslav'ı gönderdi

Mlad Boleslav, ikinci lig Chrudim'den Jiho Floder'ın golüyle kazandı. Stedoesk futbol kulübü, 27 yaşındaki kaleciyle tam sözleşme imzaladığını internet sitesinden duyurdu.

Floder bunca yıldan sonra Nejve'ye geri dönüyor. 2020/21 sezonunda Zbrojovka Brno adına 13 birinci lig maçı oynadı. O zamandan beri, son iki sezonda 57 maça çıktığı Chrudim'de çalıştı, son kez Doğu Çek takımıyla bar pozisyonunda beş puanlık kayıpla beşinci sırada yer aldı.

Genç milli takımlarda da forma giyen Floder, Mlada Boleslav'a büyük hırsları nedeniyle karar verdiğimi söyledi. Kendisini iki yıl, son yıl ise çok yoğun bir şekilde takip ettik. Mladá Boleslav kulübü David Trunda'nın yeni başkanı ve sahibi, Zapad'ın ikinci ligin en iyilerinden biri olan deneyimli bir kaleci olduğunu belirtti.